Офіційна пропозиція про проведення Всесвітнього дня пошти прозвучала з трибуни Конгресу Всесвітнього поштового союзу, який відбувся 1969 року в Токіо. З тих пір цей день щороку відзначають у понад 190 країнах, які входять до Всесвітнього поштового союзу.

Так, 9 жовтня 1874 у Швейцарії представниками 22 країн був підписаний Бернський договір, що засновує підставу Генерального поштового союзу. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом. На сьогоднішній день ВПС налічує у своєму складі 189 країн.

У всьому світі 9 жовтня відзначається як Всесвітній день пошти. Цей захід проводиться протягом тижня, так званий «Міжнародний тиждень листа».

За даними ВПС, «міжнародна пошта говорить на 6800 мовах своїх клієнтів і представляє собою найбільшу протяжну у світі мережу фізичної доставки пошти. Вона призначена для забезпечення надійного, ефективного та економічного перевезення товарів та обміну ідеями. Пошта передає особисті думки друзів на великі відстані. Вона допомагає фірмам різного масштабу знаходити клієнтів і відповідати їх потребам».

Всесвітній день пошти відзначають люди, які створили і розвивають найбільшу в світі мережу фізичної доставки поштових повідомлень.

Сьогодні мережа поштової доставки переживає активне реформування в усьому світі, оскільки глобалізація та Інтернет внесли свої корективи в її роботу і, відповідно, змінили вимоги клієнтів пошти до оперативності та зручності її роботи.


Переглядів: 3925
Поширень: 0