Представники компанії ТОВ «Монсанто Інноваційне Насіння» оголосили про наміри взяти участь у подальших торгах, якщо такі будуть. Компанія хоче придбати цю землю для будівництва насіннєвого заводу з виробництва кукурудзи традиційної селекції.

Як повідомлялось раніше, міська рада виставила на продаж через публічний аукціон 80 га землі в східній частині міста. У 2007 році вона була запроектована під Вінницький індустріальний парк (ВІП), нову промислову територію з розташуванням одного потужного або декількох сучасних промислових виробництв. Досі розвиток цієї території стримувався через невирішеність інфраструктурних питань. Вінницька міська рада неодноразово зверталась за підтримкою у цьому питанні на державному рівні, однак державні кошти наразі залучити не вдалося. Тому міська рада вирішила залучити інвестора для спільного розвитку цієї території і оголосила аукціон на її продаж. Стартова ціна продажу земельної ділянки у власність визначена експертами і складає 81,5 млн. грн. Перший аукціон, який був запланований на 5 березня, не відбувся, оскільки зареєструвався лише один учасник.  Повторні торги були призначені на 19 квітня. Однак вони знову не відбулись через відсутність заяв. Тому аукціон визнано таким, що не відбувся. Про це повідомили організатори торгів.

Однак проведені торги показали, що потенційний інтерес до території, яка була виставлена на аукціон, є. Інвестором, який має намір взяти участь в торгах у подальшому, якщо такі будуть, є ТОВ «Монсанто Інноваційне Насіння», представництво міжнародної компанії Monsanto в Україні. Її представники 19 квітня звернулись до організаторів аукціону з питанням, чи планує міська рада у майбутньому знову виставити цю земельну ділянку на аукціон. Як з’ясувалось, саме вони брали участь у торгах 5 березня.

«Ми розглядали і на даний момент розглядаємо кілька ділянок, придатних для будівництва насіннєвого заводу в різних регіонах України. Земельну ділянку у Вінниці було обрано як одну з пріоритетних, - прокоментувала Олена Фоміна, директор з виробництва насіння Monsanto в Україні та Росії. – Після того, як ми зробили заявку на участь у перших торгах, ми вивчали можливості ринку, переглянули наші інвестиційні можливості, наші технічні фахівці приїздили сюди, щоб більш детально познайомитись із технічними параметрами цієї території. В результаті ми зрозуміли, що можемо реалізувати тут більш масштабний проект, і площа земельної ділянки це дозволяє. Ми дуже відповідально ставимось до наших інвестицій, тому нам потрібен був час, щоб додатково вивчити можливості реалізації цього проекту. Ми свідомо пішли на ризик і не реєструвались на участь у повторних торгах, щоб доопрацювати технічні і фінансові рішення. І сьогодні ми тут, щоб підтвердити свою зацікавленість у цій ділянці і щоб дізнатись офіційну позицію міської ради, чи буде ця територія у подальшому знову виставлятись на публічний аукціон».

Олена Фоміна розповіла, що проект, який компанія ТОВ «Монсанто Інноваційне Насіння» має намір реалізувати у Вінниці, - це будівництво заводу з виробництва високоякісного насіння кукурудзи традиційної селекції, обладнаний найсучаснішим устаткуванням. Будівництво здійснюватиметься у відповідності з українським законодавством і вимогами та обмеженнями, закладеними Вінницькою міською радою в умови аукціону: земля має використовуватись за цільовим призначенням (промислові потреби); власник зобов’язаний дотримуватись Земельного кодексу України, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», державних будівельних норм, природоохоронного законодавства (зокрема, законів «Про охорону земель», «Про відходи» та ін.); продукція, яка вироблятиметься на освоєній земельній ділянці, має бути офіційно дозволеною в Україні; продукція не повинна мати шкідливого впливу на людей, тварин, екологію та рослини; на земельній ділянці забороняється будь-яке виробництво по переробці хімічних речовин; санітарно-захисна зона об’єкту становить 200 метрів.

Реалізація проекту передбачає створення 130 постійних та 300 сезонних робочих місць. Обсяг інвестицій Monsanto у розвиток даного проекту протягом наступних п’яти років складе близько 140 млн. доларів США.

«На сьогодні ми завершуємо відпрацьовувати усі питання по самому проекту, і найближчим часом будемо готові презентувати його громадськості міста, - зазначила пані Фоміна. – Зокрема, за кілька тижнів ми плануємо провести у Вінниці прес-конференцію і запросити всі регіональні медіа».

Департамент комунальних ресурсів міської ради повідомив, що міська рада визначиться із можливістю проведення ще одного аукціону після того, як буде проаналізовано результати попередніх торгів.Переглядів: 3729
Поширень: 0