19 квітня на прес – конференції у Вінниці благодійний фонд – «Подільська громада» був представлений партнером всеукраїнської соціальної програми «Банк добрих справ» у Вінницькій області. Благодійний фонд – «Подільська громада» запропонував найкращу концепцію збору пожертв для малозабезпечених українців у рамках всеукраїнського конкурсу грантів «Врятуймо добру людину!», що його провів АБ «Укргазбанк» за підтримки Фундації імені князів-добродійників Острозьких та Асоціації платників податків України.

прес-конференція

В Україні дуже гостро стоїть проблема збору коштів на невідкладну медичну допомогу для вирішення проблем зі здоров’ям. Держава не здатна забезпечити навіть мінімальну фінансову підтримку для термінових хірургічних операцій за кордоном, лікування й реабілітації хворих. Сім’ї, у яких є важкохворі, переважно належать до малозабезпечених верств населення і не в змозі самостійно зібрати потрібну суму на операцію чи лікування.

Внаслідок непоінформованості більшості українців про правила й норми збору доброчинних коштів у них часто виникають правові конфлікти з податковими органами. Маловідомий факт: в Україні приватні банківські рахунки, відкриті з метою збору пожертв на лікування чи операцію, оподатковуються в розмірі 15 % або 17 % залежно від зібраної суми. Люди втрачають шосту частину зібраних коштів і можуть зазнавати штрафів та санкцій з боку податкових органів.

Завдяки досвіду й кваліфікації благодійного фонду «Подільська громада» перемогла в конкурсі грантів «Врятуймо добру людину!» і стала партнером програми «Банк добрих справ».

Відтепер у Вінницькій області є місце, куди може звернутися по допомогу кожен, хто потребує матеріальної і моральної підтримки. Працівники благодійного фонду «Подільська громада» пройшли практичну Школу фандрейзингу з проведення доброчинних кампаній і тепер допомагатимуть малозабезпеченим сім’ям збирати пожертви на лікування рідних. Разом з волонтерами й родичами важкохворих вони проводитимуть благодійні вуличні акції й кампанії від дверей до дверей; встановлювати добродійні скриньки для збору пожертв у торговельних мережах, церквах, громадських установах; залучатимуть до доброчинності регіональний соціально відповідальний бізнес; поширюватимуть листи про допомогу; проводитимуть доброчинні лотереї, аукціони, марафони за участі ЗМІ та інші публічні заходи.

Станіслав Данілов, керівник відділу розвитку та фандрайзингу благодійного фонду «Подільська громада»: «Ми вже не перший рік допомагаємо жителям Вінниці та області і чудово розуміємо, з якими труднощами у нас пов’язано питання термінового збору коштів. Люди готові на все, щоб урятувати рідну людину, найчастіше не знаючи правил, які убезпечать їх від “підводних каменів” цього процесу. Ми пишаємося тим, що можемо допомагати їм у цьому, і ініціатива “Банк добрих справ” розділяє наші цінності. Для нас це можливість урятувати ще більше людей, показати їм правильний шлях».

Вся доброчинна діяльність фондів у рамках програми прозора і зрозуміла. Для цього розроблено спеціальну платформу bankdobryhsprav.com.ua, яка об’єднує всі фонди і дозволяє переглядати всі реалізовані та поточні проекти в будь-якому регіоні України. Кожен охочий може допомогти добрій справі як матеріально, так і нематеріально, в реальному часі відстежити перебіг збору грошей.

Ніна Шпаковська, заступник Голови Правління АБ «Укргазбанк»: «Ми впевнені, що фонд «Подільська громада» стане надійним і серйозним партнером нашої ініціативи “Банк добрих справ” у Вінницькій області. Вона запропонувала дуже практичну й ефективну програму збору коштів на невідкладну медичну допомогу. Зі свого боку, «Укргазбанк» всіляко підтримуватиме організацію, зокрема, ми забезпечимо банківське обслуговування партнерів на пільгових умовах. Ми також хочемо, щоб доброчинна діяльність у рамках ініціативи “Банк добрих справ” була повністю прозорою. Для цього створено платформу в інтернеті, яка служитиме своєрідним звітом перед громадськістю, перед кожним, хто підтримує нашу ініціативу».

Усі зібрані організацією і волонтерами кошти буде передано на лікування важкохворих. Така доброчинна діяльність протягом одного року гарантує порятунок життя і здоров’я не менше десяти українців. Партнерство з регіональними організаціями в рамках програми «Банк добрих справ» дозволить зібрати від 2,5 млн до 10 млн гривень пожертв.

Коротка довідка про проблему збору пожертв в Україні та програму «Банк добрих справ»

В Україні проблема термінового збору коштів на невідкладні справи, пов’язані зі здоров’ям, є сьогодні однією з найнагальніших.

Наразі держава неспроможна забезпечити фінансову допомогу у разі необхідності проведення термінових хірургічних операцій, реабілітації хворих та надати допомогу сім’ям, в яких є тяжко хворі люди. Відтак, люди (здебільшого, незабезпечені) вимушено продають усе майно і збирають пожертви на відкриті банківські рахунки.

Оскільки більшість населення не обізнана із нормами законів про збір благодійних коштів, це призводить до конфліктів з податковими органами. Виникає проблема так званих «псевдоблагодійних» рахунків, відкритих з метою збору пожертв для порятунку життя чи здоров’я члена родини. Суть проблеми: людина відкриває рахунок у банку, вважаючи його благодійним, банки в свою чергу не завжди пояснюють всі деталі оподаткування грошових переказів. Після зняття зібраної суми з банківського рахунку людина стикається з вимогою сплатити податок на прибуток. Як результат – суд з податковою службою та відшкодовування на користь держави несплачених податків.

Окрім того, у нас відсутня система стимулювання місцевих громад до цільової благодійності (фандрейзингу). Держава не проводить на належному рівні інформаційну роз’яснювальну роботу в регіонах про те, як використовувати благодійні рахунки, як уникнути конфлікту з податковими органами, куди звертатися по допомогу та що робити тому, хто хоче допомогти.

Практичний досвід по роботі з благодійними фондами необхідно поширити на регіони України та принести користь сотням малозабезпечених родин, які опинилися у скруті і чиїх рідних можна врятувати завдяки внескам громади.

Задля цієї важливої місії АБ «Укргазбанк», за підтримки Фундації імені князів-благодійників Острозьких та Асоціації платників податків України, виступив з ініціативою роз’яснити громадянам, як правильно користуватися благодійними рахунками, які ризики та можливі негативні наслідки може мати самостійне відкриття та користування ними.

Банк розпочав активну роботу з регіональними громадами з метою збору коштів на цільові потреби та ініціював реалізацію довгострокової соціальної програми. Збір коштів націлений на порятунок життя людини та на лікування осіб із малозабезпечених сімей. Дана ініціатива під назвою «Банк добрих справ» спонукатиме різні банки приділяти цій проблемі належну увагу, проявити більшу відповідальність у питанні псевдоблагодійних рахунків фізичних осіб, розвивати співпрацю із благодійними фондами як гарантами легальних методів залучення коштів, що проходять через банківські рахунки.Переглядів: 4159
Поширень: 0