За переказами, через 40 днів після свого воскресіння Ісус Христос востаннє явився своїм апостолам, пообіцявши їм швидке послання Святого Духа. Свідками Вознесіння Христа стали його учні, яких він проводив до Віфанії. Нагодувавши їх хлібом, він благословив своїх учнів і вознісся над ними в небо. Про це диво апостоли розповіли всім людям, повернувшись до Єрусалиму.

Цією подією завершилося земне служіння Ісуса Христа, який у своїй особі підніс людську природу до престолу Бога-Отця і таким чином підготував її до прийняття святого Духа.

У народі вірили, що від Великодня до Вознесіння відкриті двері в рай і пекло, і грішники можуть зустрічатися з праведниками, а душам мертвих дозволено приходити в будинки живих. Тому в деяких місцевостях прийнято було на Вознесіння поминати померлих.

Також, за переказами, на Вознесіння завжди випадає рясна роса - сльози матері-землі, яка проводжає Ісуса Христа. Вважалося, що якщо дівчина вмиється цієї росою, стане красунею і дуже скоро вийде заміж.

Також вірили і в те, що якщо на Вознесіння сонячна погода то це запорука гарного врожаю, а якшо дощ тоді  варто чекати на літо  з великою кількістю гроз.


Переглядів: 3536
Поширень: 0