Через два дні Вінниця знову буде приймати найталановитіших студентів-програмістів, учасників півфіналу однієї з наймасштабніших студентських олімпіад світу з програмування АСМ-ICPC. Паралельно півфінал командної першості відбуватиметься і в Бухаресті. У Вінниці змагатимуться кращі команди України, Туреччини та Молдови, у Румунському – Румунії, Болгарії, Сербії, Македонії та Чорногорії.

З 11 по 13 жовтня одночасно у Вінниці та Бухаресті відбудеться півфінал студентської командної першості світу з програмування АСМ-ICPC по південно-східній Європі. Обидва майданчики будуть тримати зв’язок за допомогою Інтернету. Більшість учасників вінницького півфіналу – українські студенти, але загалом у ньому візьмуть участь понад 40 команд з України, Молдови та Туреччини. Вінниця півфінал студентської олімпіади буде приймати вже втретє.

Студентська командна першість світу з програмування – це наймасовіша та найпопулярніша всесвітня студентська олімпіада. На її початковому етапі беруть участь понад 200 тисяч команд з близько десяти тисяч університетів 120 країн світу. Результати цих змагань формують імідж країн, демонструючи їх потенціал не тільки у використанні, але й у розробці новітніх інформаційних технологій.

Під час змагань студенти мають не тільки написати програмний код, а й продемонструвати роботу у стресових ситуаціях, в умовах обмеженого часу і обчислювальних ресурсів (на команду з трьох студентів надається один комп’ютер). При цьому організувати ефективну командну роботу, створити оптимальні алгоритми для вирішення поставлених проблем, що вимагає найвищого рівня знань як з програмування, так і з обчислювальної математики, статистики, штучного інтелекту та інших фундаментальних наук інформатики.

Організатори запевняють, що хоча мета олімпіади – визначення найсильніших студентів-програмістів, її місією є розширення кола студентів, готових самостійно займатись підвищенням рівня своєї кваліфікації; залучення до занять програмуванням найширшого кола української молоді; створення системи підготовки програмістів „протягом усього життя” зі школи, через університет, до підприємства.

В Україні саме Вінницький національний технічний університет з 2001 року започаткував проведення студентської олімпіади за правилами АСМ-ІСРС. За 13 років кількість учасників Всеукраїнської олімпіади зросла з 68 до 640 команд (близько 2 тисяч студентів). Для проведення олімпіади в Україні створена мережа з 35 базових університетів (зазвичай кожна Всеукраїнська олімпіада проводиться одним базовим університетом) та систему підготовки студентів з літньою і зимовою школами з програмування. Українські студенти двічі виборювали золоті, срібні і бронзові медалі першості світу. Сьогодні наша країна посідає п’яте місце у світовому рейтингу Топкодера, а до 50 кращих університетів світу входять 5 українських ВНЗ, включаючи й Вінницький національний технічний університет, команди якого двічі входили у світовому фіналі до 40 кращих команд світу. Його випускники проходять стажування і успішно працюють у таких всесвітньо відомих компаніях, як Google, Facebook, Microsoft, IBM та інші. Завдяки саме цим успіхам у 2011 року оргкомітет студентської першості світу надав ВНТУ почесне право проведення світового півфіналу.Переглядів: 4271
Поширень: 0