Гра була присвячена 200 річчю з дня народження Тараса Шевченка. В грі взяло участь 30 міських та 2 жмеринські команди. Школярам потрібно було дати відповіді на 30 запитань. Значна частина запитанУ міському Палаці мистецтв  відбувся 5-ий тур відкритого Чемпіонату міста з гри «Що? Де? Коли?»ь була на знання біографії, творчості Т. Шевченка. Запитання звучали як українською так і російською мовами.

Найкращі знання з біографії та творчості Т. Шевченка продемонструвала команда старшокласників гуманітарної школи-гімназії № 1. Вони і отримали солодкі призи від організаторів гри. Друге місце поділили команди технічного ліцею «Арахіс», «Гвардія» та команда ФМГ № 17 «Фікус».

Всі бажаючі можуть перевірити свої знання, давши відповідь на 2 запитання з гри:

Перебуваючи на Переяславщині у грудні 1845 року Т. Шевченко захворів на запалення легень. Під впливом цих обставин був написаний вірш, який спочатку не мав назви. Свою звичну назву для нас він отримав уже значно пізніше. А назвою, якого літака, образно кажучи, починається цей вірш?

Відповідь: Як. Коментар: Як умру то поховайте… - початок «Заповіту» Т. Шевченка

Исследователь жизни и творчества Тараса Шевченко Юрий Ковтун в своей книге "Любимые женщины Шевченко: Тарасовы музы" выделяет различные периоды в жизни поэта, когда его музами были Оксана Коваленко, Маша Европеус, Анна Закревская, Варвара Репнина, Агата Ускова, Екатерина Пиунова, Мария Максимович, Гликерия Полусмакова. А ЕЕ Ковтун называет музой всей жизни поэта. Уже в первом сборнике стихов, в "Кобзаре" 1840 г., где было всего восемь произведений, Тарас Григорьевич упоминает ЕЕ восемь раз! Назовите ЕЕ.

Ответ: Украина.


Переглядів: 2369
Поширень: 0