Ця норма діяла і раніше. Однак кілька років тому на законодавчому рівні відбулись зміни, відповідно до яких отримання дозволу стало необов’язковим. Такий стан речей в певній мірі відсторонив органи місцевого самоврядування від контролю за роботою закладів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та розваг і фактично позбавив інструментів впливу на недобросовісних підприємців.

В той же час до міської ради регулярно надходять скарги від городян на різні заклади ресторанного господарства та торгівлі, які розташовані поряд з житловими будинками, або у самих багатоповерхівках. Як правило, конфліктні ситуації стосуються порушення правил додержання тиші у нічний час або суперечок і з’ясування стосунків між відвідувачами закладів.

Тому 30 травня депутати міської ради ухвалили рішення «Про встановлення режиму роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та розваг, розташованих на території м. Вінниці». Воно дозволить міській владі при надходженні скарг від мешканців в подальшому ініціювати зміну графіку роботи таких підприємств. Дана норма передбачена діючим законодавством України (п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»). Зібрані матеріали будуть передаватись Раді підприємців, яка надаватиме пропозиції виконкому міської ради щодо перегляду режиму роботи закладу.

«Ми в жодному випадку не налаштовані на те, щоб заважати підприємцям розвивати свій бізнес. Йдеться винятково про те, щоб не порушувались права мешканців. Тому там, де постійно виникають проблеми і конфліктні ситуації, ми не будемо залишатись у ролі спостерігачів. А будемо реагувати відповідно до тих повноважень, які ми маємо. І прийняте міськрадою рішення нам дає для цього всі важелі впливу», - каже директор департаменту адміністративних послуг Сергій Кудлаєнко.

Оформити погодження підприємці можуть безкоштовно в «Прозорому офісі» на Соборній, 59. Вся процедура займає не більше тижня. Виконання даного рішення є обов’язковим як для новостворених закладів, так і для вже діючих.

Ухвалене сесією міської ради рішення також зобов’язує керівників закладів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та розваг забезпечити на своїх об’єктах встановлення камер відеоспостереження та «тривожної кнопки». Як показує досвід, це потрібно і самим підприємцям, щоб убезпечити свої заклади від зловмисників.Переглядів: 9024
Поширень: 0