Вінницька обласна рада торік безпідставно збільшила статутний фонд комунального підприємства «Автопарк обласної ради» більш ніж на 1 мільйон гривень. При цьому, майже половина цієї суми пішла на придбання для своїх потреб престижного і недешевого позашляховика, вартістю 490 тисяч гривень (без урахування ПДВ). Про цю фінансову операцію повідомили у прокуратурі Вінницької області під час колегії щодо недопущення необґрунтованого використання бюджетних коштів. «Обновка» обласної ради, вважають у прокуратурі, підпадає саме під таке визначення.

У прокуратурі також звертають увагу, що з понад 30 автомобілів «Автопарку обласної ради» є чимало престижних легковиків та позашляховиків іноземного виробництва 2008-11 років випусків.

Загалом, як відзначають у прокуратурі, органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, замість боротьби з розпорошенням бюджету, самі неодноразово «прикладають руку» до цього. Щодо подібних фактів тільки за два місяці 2014 року порушено 12 кримінальних проваджень, повідомив заступник прокурора області Сергій Сухоребрий.

Головний прокурор області В\'ячеслав Соколовий зазначає, що з початку року органами прокуратури області в бюджетній сфері винесено 94 постанови про проведення перевірок, розпочато 15 кримінальних проваджень, розглянуто із вжиттям заходів 58 подань, скасовано 6 незаконних актів, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 23 посадові особи, у тому числі 5 - з числа працівників органів контролю, відшкодовано понад 1,7 млн грн. В інтересах бюджетів усіх рівнів судами задоволено 139 позовів на понад 5,5 млн грн, заявлених органами прокуратури області.

«Аналіз виявлених порушень свідчить, що більшість зловживань вчиняється під час виконання дохідної частини бюджету та здійснення видатків, які лише за минулий рік склали по області понад  12 мільярдів гривень», - каже В’ячеслав Соколовий.  
 Переглядів: 5132
Поширень: 0