Концепція формування суспільного простору міста разом з Концепцією формування зеленого каркасу міста й іншими програмами в сфері містобудування та архітектури в подальшому ляжуть в розробку нового Генерального плану міста Вінниці. Значна увага просторовому розвитку приділена й у Стратегії розвитку «Вінниця-2020», це питання є одним з пріоритетів міської стратегії.

«Наразі головним завданням просторового планування є поліпшення якості життя завдяки створенню міського середовища вищої якості. Тому міська влада сформувала нову політику просторового розвитку, яка передбачає оптимізацію і покращення усіх публічних просторів, пішохідних і транспортних потоків у місті, зелених зон та захист природного середовища. Основне місце в організації стратегії просторового розвитку займатиме новий Генеральний план міста, в основу якого, серед іншого, ляже й Концепція формування суспільного простору», – каже головний архітектор міста Олександр Рекута.

Концепція враховує вже існуючі програми та документи, наприклад, це Обов`язкові вимоги до робіт з вуличної посадки дерев та чагарників у місті; паспорти вулиць; схеми комплексного розташування рекламних носіїв тощо. Під час обговорення цього питання на засіданні виконкому в.о. міського голови Сергій Моргунов зазначив, що те, що рекламні «розтяжки» над проїжджими частинами у місті майже всі вже зняті – це добре, але в цьому напрямку є ще деякі недопрацювання, які обов’язково потрібно усунути. Також Сергій Моргунов акцентував увагу департаменту містобудування, архітектури та кадастру на необхідності подальшого дотримання Порядку розміщення зовнішньої реклами на території Вінниці.

Концепція формування суспільного простору передбачає створення такого міського середовища, яке був б зручним та, що важливо, доступним для усіх верств населення, в тому числі й для маломобільних груп. Сергій Моргунов нагадав, що на одному з попередніх засідань виконкому він піднімав питання щодо комфортності пересування по місту людей з інвалідністю і дав доручення виправити всі проблемні моменти до 1 липня. «Нині ми проводимо моніторинг, аналізуємо доступність проблемних місць, в першу чергу торгово-посадочних комплексів. Також директор міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Гармонія» Раїса Панасюк зініціювала питання доступності банкоматів для маломобільних верств населення. У цьому напрямку також є деякі проблеми, особливо коли банкомати розташовані на сходах. Будемо над цим працювати», – зазначив Олександр Рекута.Переглядів: 3098
Поширень: 0