На "Громадському телебаченні Росії" з`явився відеосюжет про українського переселенця, який разом із родиною, начебто, утік з Вінницької області до Росії, боячись розправи.

Як йдеться у сюжеті, переселенці - родина Луників з Вінниці - скаржаться, що в Росії їм нема на що жити, перебиваються випадковими заробітками, повідомляє Zotov-news. З України тікали, бо голова родини, начебто, не розділяв поглядів нової української влади і не хотів їхати на війну, за що чув погрози, повідомляють російські журналісти.

Росіянам показують переселенців з Вінниці, яким важко живеться у Росії

Переселенці з Вінниці в російському Уссурійську два місяці не можуть отримати російське громадянство і знайти роботу. У Примор\'я колишній військовий перевіз рідних після того, як зрозумів, що його можуть знову призвати на службу.

Тепер він показує журналістам "Громадського телебачення Росії", в яких умовах живе його сім\'я: невелика кімната - 12 квадратних метрів у гуртожитку Уссурійська. Це поки все, що отримали біженці з Вінниці від російської влади.

- Ось зараз буду вісім тисяч отримувати, половину треба за кімнату в гуртожитку віддавати. Як жити? - питає колишній вінничанин Віктор Луник.

Росіянам показують переселенців з Вінниці, яким важко живеться у Росії

Грошей немає, постійної роботи теж. Щоб отримувати нормальну зарплату, потрібно спочатку російське громадянство. А у Віктора поки є тільки тимчасовий дозвіл на проживання в країні. Громадянство обіцяють не раніше, ніж через місяць.

З великими труднощами Віктор Луник тимчасово влаштувався електриком в місцевий коледж. Дружина підробляє прибиральницею. Син Сергій - різноробочим в дитячому саду.

Повертатися в Україну родина не планує. Син Сергій служив у внутрішніх військах, дезертирував. Тепер назад дороги немає.


Переглядів: 4575
Поширень: 0