Сподіваючись на мир, музейники вирішили перестрахуватися і тепер переоблаштовують старий підвал під бомбосховище, де можна буде вберегти життя працівників та найкоштовніших експонатів.

У підвалі Вінницького музею Коцюбинського облаштовують бомбосховище

- Ніхто не думав, що буде вторгнення в Україну, але воно, на жаль, відбулося. Час тривожний, перемир’я хитке, тому кожен заклад заздалегідь повинен потурбуватися про те, що робитиме у найгіршому випадку, - розказав «Вінниця.інфо» директор Вінницького музею Михайла Коцюбинського Федір Панчук. - Як директор я відповідаю за 12 своїх працівників та усі наші музейні експонати. Після бомбардування Донецький обласний краєзнавчий музей повністю знищений, а якби музейники одразу прийняли міри і повивозили все ще до початку АТО, цінні речі можна було б урятувати.

Ще від самого Михайла Коцюбинського під коморою у музеї залишився місткий погріб. Донині у ньому зберігалася картопля працівників та яблука з садку, якими музейники взимку під час культурних заходів пригощали відвідувачів та гостей. Тепер прибирають приміщення, проводять побілку стін та облаштування для надійного бомбосховища.

- Там повинна бути аптечка, ліхтарики, їжа у банках, вода - все найнеобхідніше. І, звісно, металевий сейф, у якому можна вберегти документи та максимум музейних предметів, - додає Федір Панчук. - Звісно, усі ми сподіваємося, що бомбосховище не знадобиться і нарешті в усій Україні запанує мир. Проте департамент культури дав вказівку усім перестрахуватися - і я однозначно із цим погоджуюся. Паніку ми не сіємо, просто думаємо наперед, як і вимагають умови війни.

У підвалі Вінницького музею Коцюбинського облаштовують бомбосховище
Директор Вінницького літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського, заслужений діяч мистецтв України Федір Панчук

Також Вінницький музей Коцюбинського готується до наступної благодійної виставки-продажу живописних робіт вінницьких майстрів, що розпочне діяти у жовтні.

- Нещодавно у нас вже проходила благодійна виставка - я щиро радію тій кількості свідомих вінничан, які хочуть допомогти воїнам української армії, що воюють в АТО, - говорить Федір Панчук. - Люди як ніколи раніше активно купують картини, розуміючи, що долучаються до доброї справи. Особисто я уже продав три свої картини і більше 3000 гривень передав на АТО. Сподіваємося, що і нова експозиція дозволить зібрати кошти, які так потрібні нашим солдатам.Переглядів: 3850
Поширень: 0