СБУ встановила особу вінничанина, який за допомогою мережі Інтернет закликав до зміни меж території та державного кордону України.

Управлінням СБУ у Вінницькій області встановлено особу жителя обласного центру, який займався антиукраїнською агітацією у соціальних мережах та підбурював до створення так званої «Вінницької Народної Республіки».

Зловмисник, студент одного з обласних вищих навчальних закладів, використовував публічну соціальну мережу «Вконтакте» для розміщення неправдивих матеріалів щодо організації і проведення 23 вересня цього року референдуму та подальшого утворення на території Вінницької області, так званої, «Вінницької Народної Республіки».

У Вінниці СБУ спіймала активіста, який закликав до створення ВНР

Свої публікації він супроводжував скріншотами із відповідними написами та гаслами. Для розміщення цієї інформації антидержавного характеру він створював «фейкові» сторінки «Вконтакте», використовуючи персональні дані інших осіб, без їх відома.

Слідчими СБУ розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій).

Такі порушення караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Під час санкціонованого обшуку у його квартирі вилучено речові докази, які свідчать про протиправні дії.

Слідство триває, повідомили в облуправлінні СБУ.Переглядів: 4817
Поширень: 0