Вінницею зроблено ще один крок до впровадження інклюзивної освіти. В школі № 6 встановлено ліфт, яким користуватимуться діти з вадами опорно-рухового апарату. Це допоможе їм отримувати освіту у звичайній школі, а не вдома чи в спеціалізованому закладі, та розвиватися в соціумі серед однолітків.

У європейських країнах для соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями, в звичайних садках та школах створені умови для зручності їх пересування. Кілька років тому приміщення вінницьких шкіл також почали пристосовувати для навчання дітей-візочників.

Сьогодні пандусами обладнано чотири школи міста. Серед них і школа № 6. Окрім пандуса в навчальному закладі також переобладнано туалетні кімнати на першому поверсі для потреб дітей-візочників, а на третьому поверсі створено кімнату релаксації для дітей з особливими потребами.

У вінницькій школі № 6 встановили ліфт для школярів-візочників

Нещодавно у школі закінчили і будівництво ліфтової шахти, де облаштовано ліфт для переміщення між поверхами саме таких дітей. Будівництво прибудови під ліфтову шахту тривало три місяці. Тут проведено також і систему опалення, яку було під’єднано до основної мережі школи. Усі основні будівельні роботи були проведені за кошти міського бюджету – а це майже 600 тис. грн. Сам же ліфт було придбано Благодійним фондом «Подільська громада», його вартість – близько 260 тис. грн. Машинного відділення ліфт не має, він працює на електроніці. В разі відключення електроенергії – ліфт сам спускається до першого поверху та відкриває двері, бо обладнаний системою аварійного спуску.

У вінницькій школі № 6 встановили ліфт для школярів-візочників

«Поки це тільки експеримент і такий ліфт є тільки в школі № 6 - враховуючи, що цей навчальний заклад найбільш активно займається питаннями інклюзивної освіти. Я думаю, що такі ліфти потрібно ставити і в інших школах, але у тих районах, школи яких відвідує найбільше дітей з вадами руху, і де є така технічна можливість, - зазначає в.о. міського голови Сергій Моргунов. - Цей експеримент сьогодні дасть можливість діткам з вадами руху активно приймати участь у соціумі. Ми сьогодні поспілкувалися з директором школи, і вона розповіла, що саме знаходження таких діток в учнівському колективі допомагає їм активніше розвиватися. І не тільки в розумовому відношенні, а й в фізичному. Одного з учнів школи батьки на 1 вересня приносили на руках, а сьогодні ця дитина вже намагається самостійно робити перші кроки. І дуже важливим є те, що ті діти, які не мають проблем зі здоров’ям, намагаються допомогти одноліткам з вадами руху, їх взаємостосунки є позитивними і для здорових дітей».

У вінницькій школі № 6 встановили ліфт для школярів-візочників

Наразі завершуються пусконалагоджувальні роботи. В експлуатацію ліфт введуть через два тижні.Переглядів: 7552
Поширень: 0