Сьогодні до Вінниці привезли Віфлеємський вогонь Миру. Лампадки з цим вогнем будуть розміщені у холі міської ради до 19 січня 2015 року, і всі бажаючі жителі та гості міста зможуть запалити від нього свічку. Головне гасло акції - «Мир – у кожен дім!», що нині є надзвичайно актуальним для України.

Вже близько 20 років у світі проходить міжнародна щорічна скаутська акція до Різдва Христового – Віфлеємський вогонь Миру. Він – як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи людей напередодні Різдва.

Віфлеємський вогонь Миру привезли до Вінниці

Увечері 22 грудня Віфлеємський вогонь Миру привезли до Вінниці. Біля міської ради представники Національної скаутської організації «Пласт» передали лампадки в.о. міському голові Сергію Моргунову. Після чого вогонь розмістили у холі міської ради. «Вперше Віфлеємський вогонь Миру розмістили саме у Вінницькій міській раді. Адже кожного дня сюди, у Центр адміністративних послуг, приходять тисячі вінничан, і добре, що цей вогонь буде ближчим до людей, і всі бажаючі зможуть запалити від нього свічку. Взагалі, цей вогонь символізує мир, який так необхідний в умовах, коли в державі війна. Цей вогонь знаходитиметься тут до Водохреща».

Лампадки з Віфлеємським вогнем Миру будуть розміщені в холі міської ради до 19 січня 2015 року. Вогонь скаути Австрії передають Україні цього року вшосте.

Віфлеємський вогонь Миру привезли до Вінниці

Довідка

Віфлеємський вогонь Миру – це міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового. Її мета полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, сиротинцях тощо.

Вперше вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Віфлеємський Вогонь, котрий символізує тепло, мир, злагоду і сподівання, Україною поширюють пластуни. Його передають від міста до міста й заносять у церкви, державні установи, школи, сиротинці, лікарні.

Віфлеємський вогонь Миру привезли до Вінниці

Віфлеємський вогонь Миру постійно горить у Віфлеємі, на місці народження Ісуса Христа. Не слід плутати його з Єрусалимським вогнем, що запалюється на Великдень. Цей вогонь є спомином про прихід на землю Ісуса Христа, котрий є символом любові та миру, визволенням від гріхів. Він визволяє людей з розпачу і дає силу, сподівання та надію.

Вогнем з Віфлеєму люди можуть запалити свічки вдома на Святу Вечерю. Крім того, Вогонь заносять до сиротинців, лікарень, щоб ті, хто перебуває далеко від своїх родин, могли відчути тепло Віфлеємської зірки.Переглядів: 4407
Поширень: 0