Ece876dea50a2825929b89c7fb9f022f

На Старому місті, по провулку Українському, незабаром запрацюють ще дві амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Тут розташовуватимуться 14 дільниць, які обслуговуватимуть більш як 20 тисяч жителів. На сьогодні вже розпочато переїзд, а повноцінно амбулаторії запрацюють вже з травня, коли буде завершено косметичний ремонт в окремих кабінетах та буде облаштовано їх усім необхідним..

Дві амбулаторії площею понад півтисячі м2 займають частину другого поверху житлового будинку, який знаходиться поряд з міською лікарнею № 3. Раніше люди, які проживають у цьому мікрорайоні, за наданням первинної медичної допомоги зверталися до філії амбулаторії, розташованої у будівлі лікарні по вулиці Маяковського, 138.

Більше 20 тисяч мешканців Старого міста обслуговуватимуться в сучасних амбулаторіях сімейної медицини

Відтепер 20,8 тисяч мешканців Старого міста, з яких 3,7 тисяч – це діти, обслуговуватимуться в повністю пристосованих для надання медичної допомоги приміщеннях. На їх реконструкцію з бюджету міста було виділено близько 1 млн. грн.

На сьогодні ремонтні роботи майже завершені. Лікарі розпочали переїзд до нових приміщень, і вже п’ятий день приймають вінничан на новому місці. Однак, не у всіх кабінетах ще розставлено меблі та обладнання. Також ще потрібно облаштувати підйомник для людей з інвалідністю та літніх людей. Оскількиамбулаторії розташовані на другому поверсі, це пристосування є дуже необхідним. На вулиці для таких людей обладнано пандус та кнопка виклику медперсоналу.

Більше 20 тисяч мешканців Старого міста обслуговуватимуться в сучасних амбулаторіях сімейної медицини

Більше 20 тисяч мешканців Старого міста обслуговуватимуться в сучасних амбулаторіях сімейної медицини

«Приміщень для обслуговування такої кількості населення цілком достатньо, адже тут просторо, великі і дуже зручні кабінети, багато повітря. Нам тільки зараз їх повністю облаштувати і можна починати роботу в повному обсязі, - розповідає заступник головного лікаря Алла Познякова. - Всім необхідним обладнанням амбулаторії вже забезпечено. Маємо сумки сімейного лікаря для надання невідкладної та первинної медичної допомоги, є ЕКГ. Все те, що необхідно по табелю оснащення, - у нас є. В зміну амбулаторії зможуть приймати до 300 пацієнтів». За призначенням лікаря в онкохворих, важкохворих та людей з інвалідністю забір аналізів проводитиметься лікарями на дому, після чого вони направлятимуться в лабораторію.

До травня, а саме за цей час планується завершення усіх робіт, в амбулаторіях буде встановлено і програмне забезпечення, на базі якого буде вестися електронна картка пацієнта.

Більше 20 тисяч мешканців Старого міста обслуговуватимуться в сучасних амбулаторіях сімейної медицини

Сьогодні нові амбулаторії відвідав в.о. міського голови Сергій Моргунов. Оглянувши приміщення та поспілкувавшись з персоналом, він дав доручення по всіх незавершених роботах. Особливу увагу він звернув на зручність пандусу – підрядне підприємство, яке виконувало реконструкцію приміщень, має його подовжити і зробити поручень. Також звернув їх увагу на системи вікон – вони мають щільно зачинятись, щоб сприяти енергозбереженню.

«Враховуючи ці дві амбулаторії, у місті їх вже буде сімнадцять. Тутще потрібно завершити окремі моменти, але у травні вони повноцінно запрацюють, - розповідає Сергій Моргунов. - Окрім того, в цьому році ми плануємо розпочати ремонт та обладнання ще двох амбулаторій – по вулицях Щорса та Київській. Все буде залежати від бюджетних можливостей та динаміки росту цін, але маємо надію, що в цьому році ми все ж таки їх відкриємо».Переглядів: 3194
Поширень: 0

C5018e78fd568c7b2fde3921cfb221ff