Слідчим управлінням Головної військової прокуратури проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом самовільного залишення місця служби в особливий період військовослужбовцями батальйону «Айдар» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 407 КК України.

У ході проведених розшукових та слідчих дій встановлено місця перебування деяких дезертирів, які не тільки незаконно залишили своє місце служби, але й заволоділи зброєю та боєприпасами.

З метою затримання дезертирів, вилучення незаконно здобутої ними зброї та боєприпасів, Головною військовою прокуратурою із залученням працівників Головного Управління «К» та ЦСО «А» Служби безпеки України 18 березня 2015 року у п’яти областях України та м. Києві одночасно проведено 10 обшуків, у результаті яких в порядку ст. 208 КПК України затримано 5 осіб та вилучено чималий арсенал викраденої дезертирами зброї та боєприпасів, серед яких гранатомети, автомати Калашникова, гранати різних модифікацій тощо.

Окрім цього, під час розслідування буде перевірено можливу причетність затриманих осіб до вчинення ними низки загально кримінальних злочинів на території різних областей України.

Наразі вирішується питання про обрання затриманим запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до семи років.Переглядів: 2843
Поширень: 0