Вчора у Вінниці відбувся традиційний урочистий прийом ветеранів з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі. 

Перед початком урочистостей учасники оглянули виставку з фондів обласного краєзнавчого музею, що присвячена 70-річчю Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни.

Звертаючись до присутніх ветеранів, керівник обласної виконавчої гілки влади Валерій Коровій, висловив велику вдячність кожному з них за те, що пройшовши нелегкими фронтовими дорогами, не шкодуючи здоров’я й ризикуючи власним життям, вибороли мир для майбутніх поколінь. Він також відзначив трагічний повтор подій сьогодення – проведення АТО на Сході, відзначивши таку ж жертовність бійців-захисників України, гідних нащадків своїх дідів і батьків – переможців нацизму.

У Вінниці вшанували ветеранів-визволителів від нацизму – учасників Другої світової війни

«Ваш бойовий, ратний подвиг та звитяга викарбовані золотими літерами в окопах української історії адже, у Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті, вони оцінюються у 8-10 мільйонів наших співвітчизників. Відтак, скільки б не пройшло часу ми завжди будемо відзначати свято «Перемоги». Страшною трагедією для українців була Друга світова війна. І саме спільними зусиллями об’єднані нації змогли зупинити агресора. Адже, той, хто захищає свою землю, завжди перемагає, і це є запорукою неминучості нашої перемоги сьогодні. Отож, бажаємо вам та вашим рідним міцного здоров’я, добра й благополуччя. І головне, щоб в українських домівках завжди панував мир, спокій та достаток» – наголосив Валерій Коровій.

У Вінниці вшанували ветеранів-визволителів від нацизму – учасників Другої світової війни

Свої вітання у переддень 9 Травня учасникам урочистостей також висловив Сергій Моргунов. Він побажав ветеранам здоров’я, усіляких гараздів та миру.

«Ми низько схиляємо голови перед їхньою світлою пам’яттю за те, що нехтуючи смертю, ціною власного життя вони разом із солдатами антигітлерівської коаліції врятували від фашистського рабства країни поневоленої Європи. А сьогодні підступний ворог знову посягнув на соборність і незалежність нашої держави. І в наш час, як і тоді, на захист рідної України стають справжні герої. Маю надію, що завдяки їхній мужності, хоробрості, самопожертві та нашій єдності, перемога буде знову за нами» - відмітив Сергій Моргунов.

У Вінниці вшанували ветеранів-визволителів від нацизму – учасників Другої світової війни

З нагоди відзначення пам’ятних дат історичних подій Другої світової війни керівники області та міста вручили ветеранам Почесні грамоти обласної державної адміністрації та обласної Ради і грошові винагороди.Переглядів: 3206
Поширень: 0