З серпня в Центрі матері та дитини (ЦМтД) запрацювала стерилізаційна, яка обладнана за сучасними вимогами та відповідає європейським стандартам якості, що підтверджено відповідним сертифікатом ISO. Будувалась стерилізаційна з 2013 року за позабюджетні кошти. 80% вартості проекту лікарня отримала від страхової компанії «Місто».

Центральна стерилізаційна – це один з структурних підрозділів Центру матері та дитини. Головний лікар ЦМтД Володимир Присяжнюк розповідає, що колектив дуже пишається новою стерилізаційною, а особливо авторськими рішеннями, які доводилось запроваджувати, щоб зекономити кошти.

Раніше кожне з 23 відділень, які є у лікарні, проводили стерилізацію самостійно. Відповідно, був різний контроль якості цього процесу та суттєві обсяги використання необхідних для очищення речовин. Сьогодні весь процес зосереджено в одному місці, і за добу через новостворену стерилізаційну проходить близько восьмисот одиниць інструменту.

У Центрі матері та дитини створено сучасну стерилізаційну, аналогів якої у місті немає

У Центрі матері та дитини створено сучасну стерилізаційну, аналогів якої у місті немає

У Центрі матері та дитини створено сучасну стерилізаційну, аналогів якої у місті немає

У новоствореному підрозділі планується проводити очищення виробів медичного призначення не тільки для потреб Центру матері та дитини, а й міської клінічної лікарні №3, що дозволить зекономити бюджетні кошти на утримання двох подібних відділень. Крім того, в планах головного лікаря запропонувати платні послуги для комерційних медичних закладів, адже потужності стерилізаційної дозволяють обробляти досить велику кількість інструменту. Причому аналогів такого підходу у Вінниці поки що немає.

У Центрі матері та дитини створено сучасну стерилізаційну, аналогів якої у місті немає

«Процес стерилізації – поетапний, і на кожному етапі у нас є своє ноу-хау. Ми використовуємо для достерилізаційної обробки інструментарію ультразвукову миючу систему, яка працює по принципу кавітації і дає можливість якісної очистки у важкодоступних місцях, де неможливо обробити ручним способом, та забезпечити якісну обробку. Важливу роль має процес пакування. Обладнання дало нам можливість зберігати стерильний інструмент зберігати рік, раніше ми мали через кожних три дні перестерилізовувати. У нас серйозна система контролю. Сама пакувальна машина бачить, чи відбулась, чи не відбулась стерилізація. Крім того на кожному етапі є бактеріологічний контроль – з кожного інструменту ми відбираємо бактеріо​логічні проби і ми завжди знаємо, яка якість стерилізації», - розповів Володимир Присяжнюк.

Ремонт приміщення разом із обладнанням обійшовся лікарні у маже 900 тисяч гривень. Левову часту (80%) ЦМтД отримав від страхової компанії «Місто», яка досить активно проводить страхування вагітних та пологів.

У Центрі матері та дитини створено сучасну стерилізаційну, аналогів якої у місті немає

Сьогодні в новій стерилізаційній весь процес побудований по чіткій схемі, а персонал пройшов додаткове навчання.

«Створення такої стерилізаційної – це ідея головного лікаря і колективу Центру матері та дитини, і ми сьогодні бачили, як вони вболівають за цю справу. Також ми пересвідчились, що в лікарні запроваджено абсолютно новий підхід до стерилізації інструментів та запроваджено багато власних ноу-хау. А головне сам процес сертифікований по міжнародній системі ISO. Це другий у Вінниці медичний заклад, який має такий сертифікат», - зазначив в.о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов.​Переглядів: 4174
Поширень: 0