На свято Маковія 40 років виповнилося би Петру Шептицькому із Могилівки Жмеринського району. Батько двох дітей загинув як герой у лютому біля Дебальцевого, боронячи цілісність України, повідомляє сайт ВінницяОк.

У рідному селі Могилівка в День народження бійця на фасаді школи, де він навчався, відкрили меморіальну дошку. Віддати шану герою прийшли односельці, рідні та близькі, представники влади та керівництва Вінницької транспортної компанії, де Петро Шептицький працював перед відправленням на фронт. А до того був ветеринаром – за допомогою до нього зверталися люди навіть навколишніх сіл. Не відмовляв нікому, тому й заслужив шану і повагу односельців.

- Мені – учительці біології – було дуже приємно, коли він приносив то метелика, то якусь засушену квіточку, то щось ще таке цікаве. Дуже любив тварин, лікував їх постійно. Дружній був, спокійний, розумний, - говорить класний керівник Петра Шептицького Галина Швець.

Так само, як і в рідному селі, шанували Петра у війську, - розповідає батько героя Микола Шептицький.

На честь загиблого під Дебальцевим Петра Шептицького відкрили меморіальну дошку

- Він був санінструктором за своєю військовою спеціальністю. Але, казав: “Що то за професія така? Я буду кулеметником!” Запитую: “Для чого тобі це, синку?”. “Не можу, каже, коли всі тікають, хтось же має Батьківщину захищати”. Під Дебальцевим йому можна було не залишатися, але він казав: “Я ніколи ховатися не буду, залишусь разом з хлопцями”, - згадує Микола Шептицький.

- Він умів все робити, його всі любили, всі поважали, ніхто не може сказати, що він зробив якісь гріхи, дуже-дуже добрим був, - щодня пригадують батька доньки Богдана і Катя, а дружина Інна Шептицька додає: - відмовляти чоловіка від служби у самому пеклі війни ніхто навіть не намагався, - знали, що це марно, адже він був патріотом, знав українську історію, і захист країни для нього був справою честі.

На честь загиблого під Дебальцевим Петра Шептицького відкрили меморіальну дошку

Хату добудую, коли виженемо цю погань з нашої землі”, - казав Петро Шептицький, йдучи на фронт, - розповідають односельці.

Тепер завершувати будівництво оселі родині полеглого Героя допомагають його друзі. Підтримує сім'ю і Вінницька транспортна компанія. Чим може сприяє громада і місцева влада.

До слова, як повідомив Демидівський сільський голова Іван Браславець, вже у вересні у Могилівці офіційно з'явиться вулиця Героя Шептицького.

Фото з сайту ВінницяОкПереглядів: 3560
Поширень: 0