Частина найбільшої в світі колекції марок, які в тій чи інші мірі пов’язані з нашою державою, вже прибула з Нью-Йорку до Вінниці. Сьогодні, 16 жовтня, американський філателіст з українським корінням Олександр Балабан під час зустрічі із в.о. міського голови Сергієм Моргуновим показав перші екземпляри майбутнього Музею української марки, який буде створено саме в подільській столиці. Незабаром з нею зможуть познайомитись усі бажаючі у музеї ім.М.Коцюбинського, де тимчасово розміститься експозиція.

Влітку цього року Вінницька міська рада підписала меморандум про співпрацю з Міжнародним благодійним фондом «Музей української марки ім. Якова Балабана». Ним було закріплені наміри щодо створення у Вінниці унікального музей з однойменною назвою, де розміститься кількатисячна колекція марок філателіста Олександра Балабана (сина Якова Балабана), який народився і виріс в Америці, але серцем і душею є українцем.

Відомий американський філателіст з українським корінням Олександр Балабан привіз до Вінниці першу частину своєї колекції марок

Сьогодні Олександр Балабан разом з головою Міжнародного благодійного фонду «Музей української марки ім. Якова Балабана» Олександром Білецьким приїздили до Вінниці. У місті вони оглянули приміщення у діючому міському музеї ім. М.Коцюбинського, яке пропонується для тимчасового розміщення експозиції. Тут вона працюватиме, поки буде готуватись триповерхова будівля по вул. Соборна,29 під створення там повноцінного Музею української марки.

«В світі немає музею української марки. А взагалі ті, що є, наприклад американської марки, вони невеликі, мають одну-дві кімнатки. Тому наш може бути першим музеєм української марки, і найбільшим філателістичним музеєм у світі. Бо ви виділи дуже гарний і великий будинок у Вінниці», - сказав Олександр Балабан.

Відомий американський філателіст з українським корінням Олександр Балабан привіз до Вінниці першу частину своєї колекції марок

«Ми з вами зробимо дуже велику справу для всієї України, коли створимо Музей української марки. Я хочу запевнити, що з свого боку ми докладемо усіх зусиль, щоб цей проект реалізувати», - сказав під час зустрічі в.о. міського голови Сергій Моргунов.

Відомий американський філателіст з українським корінням Олександр Балабан привіз до Вінниці першу частину своєї колекції марок

На зустріч із в.о. Вінницького міського голови Сергієм Моргуновим Олександр Балабан прийшов зі своєю родичкою, праправнучкою свого брата, Ольгою Грабчак, яка працює у Вінниці старшим слідчим вінницького міського відділу міліції.

Сьогодні Олександр Балабан, якому вже за 60, проживає у США. Прямих нащадків не має, тому хвилюється за подальше збереження фондів. Саму колекцію розпочав збирати ще його батько в середині 20 сторіччя. Кількість марок, які входять до неї, достеменно не відома, бо повна каталогізація колекції не проведена, але приблизно їх зібрано понад 10 тисяч. Колекція містить марки, в тій чи іншій мірі пов’язані з Україною. Є екземпляри з лімітованих колекцій, які на сьогодні існують тільки в кількох екземплярах в світі. У ній є марки починаючи від 1850 року, гашені в різних українських містах. Найстаріший конверт з поштовим штемпелем датований 1830 року. У 20-х роках минулого сторіччя багато марок з тильного боку помічені щодо справжності відомими філателістами, які видавали каталоги.Переглядів: 6335
Поширень: 0