Концерн Поділля

Про відповідне розпорядження повідомила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час свого робочого візиту до Вінницькій області. Прем’єр-міністр наголосила, що «хірургічний корпус ми не тільки добудуємо, а протягом 3 діб область надасть нам орієнтовну специфікацію на закупівлю обладнання для хірургічного корпусу».

Тож 13 листопада голова облдержадміністрації ознайомився із ходом будівельних робіт, які тривають на спорудженні хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні ім.М.Пирогова.

Голова облдержадміністрації О.Домбровський, його заступник В.Жердецький, начальник управління охорони здоров’я і курортів облдержадміністрації О.Жупанов та головний лікар закладу О.Гунько оглянули хід робіт у майбутньому хірургічному корпусі і поспілкувалися з будівельниками, які їх проводять. Будівництво ведеться за рахунок співфінансування коштів з державного та обласного бюджетів.

Хірургічний корпус розрахований на 240 ліжок, і після його відкриття у ньому будуть розміщені відділення загальної та таракальної хірургії, опіковий центр, реанімація тощо. В планах та перспективах лікарні є створення та оснащення відділення гіпербаричної оксигенації в новому хірургічному корпусі. Як переконався О.Домбровський проект споруди досить прогресивний. При будівництві корпусу використовуються новітні технології, як у сфері використання будівельних матеріалів так і використання енергозберігаючих технологій. Вже передбачено опалення від найближчої котельні та впровадження сучасних вентиляційних систем.

Розмір фінансування будівництва даного корпусу на цей рік з держбюджету передбачений в сумі 6,5 млн. грн., при цьому 1,9 млн. грн. були виділені урядом раніше та вже задіяні в будівництві. «Тобто, при отриманні решти у 4,6 млн. грн. – буде забезпечено 100% фінансування, яке передбачено на цей рік», - повідомив голові облдержадміністрації начальник управління охорони здоров’я та курортів О.Жупанов. За його словами, загалом на добудову цього об’єкта необхідно ще близько 40 млн. грн.

Голова облдержадміністрації відзначив, що урядові кошти вже знаходяться у Держказначействі, а обласна влада спрямувала 2 млн. грн. з обласного бюджету, в рамках фінансування витрат на капітальне будівництво на добудову цього хірургічного корпусу.

«В 2008 році ми виділили 8,6 млн. грн. на відновлене в 2007 році будівництво хірургічного корпусу. І як можемо переконатися, вони не витрачені дарма. Фактично повністю завершені роботи по «коробці» корпусу. Весь комплекс робіт, передбачений по хірургічному корпусу на цей рік, до кінця 2009 року буде повністю виконано» - підкреслив О.Домбровський.

Також голова облдержадміністрації зазначив, що під час свого візиту на Вінниччину Прем’єр-міністр України відмітила, що бачить позитивну динаміку з якою розвивається на Вінниччині система охорони здоров’я, а тому виникає наснага підтримати таку діяльність обласного керівництва, причому підтримувати суттєво.
Навіть було досягнуто домовленості між обласною владою та урядом щодо майбутнього забезпечення хірургічного корпусу новим медичним обладнанням.
«Наша програма максимум – ввести в експлуатацію 2 частини хірургічного корпусу до кінця 2010 року. А щоб повністю облаштувати лікарню за європейським зразком необхідно ще 40 млн. грн. Але ми це завдання перед собою ставимо і будемо шукати шляхи його реалізації» - підкреслив О.Домбровський.

Для довідки:
Будівництво хірургічного корпусу обласної лікарні ім.М.Пирогова було розпочато в 1995 і заморожене в 1996 році через припинення держфінансування. У 2007 році завдяки активній роботі обласного керівництва комплекс будівельних робіт був відновлений. Його загальна площа 22726 кв. м. розрахункова вартість будівництва станом на 1.06.2008 складала 116,88 млн. грн. На сьогодні у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. Пирогова функціонує 20 стаціонарних відділень на 736 пацієнтів, поліклініка й 11 параклінічних відділень. Щорічно в обласній лікарні ім. Пирогова проходять лікування понад 25 тис. пацієнтів, з яких близько 9 тис. потребують хірургічного втручання.


Переглядів: 3726
Поширень: 0

Pay.vn.ua