17 грудня було підписано Меморандум про співпрацю між Вінницькою ОДА й чотирма містами-партнерами у Вінницькій області (Вінниця, Ладижин, Жмеринка, Хмільник) та Проектом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), чим розпочато співпрацю для розбудови регіону.

Урочисте підписання Меморандумів відбулось підчас засідання «круглого столу» на тему «Напрями впровадження Проекту ПРОМІС», за участі голови Вінницької ОДА Валерія Коровія, вінницького міського голови Сергія Моргунова, голови м. Хмільник Сергія Редчика міського голови м. Ладижин Валерія Коломєйцева та міського голови м. Жмеринка Анатолія Кушніра. Від Проекту ПРОМІС та Федерації канадських муніципалітетів меморандуми підписав директор Проекту Олександр Кучеренко.

У Вінниці підписано Меморандум про співпрацю з Проектом ПРОМІС «Партнерство для розвитку міст»

В складі делегації від Проекту ПРОМІС участь у засіданні взяли: Кейді Ворд - головний радник з питань врядування, а також експерти Проекту Ігор Лєпьошкін, Валерій Кокоть, Олег Войтович, Соломія Рожко.

«Вінницька область є першою із пілотних регіонів, з якими ми підписуємо Меморандум,- підкреслив Олександр Кучеренко.- Проект ПРОМІС впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади і укладає цю угоду з метою налагодження співпраці між місцевою владою, бізнес-спільнотою та громадськістю, які працюватимуть разом задля просування демократії та економічного розвитку на місцевому рівні, створення більш сприятливого середовища для ведення бізнесу, підтримки процесу децентралізації».

У Вінниці підписано Меморандум про співпрацю з Проектом ПРОМІС «Партнерство для розвитку міст»

Директор Проекту ПРОМІС наголосив на необхідності призначити координаторів, відповідальних за впровадження Проекту в області та створити дорадчий комітет, куди увійдуть представники влади, громади й бізнесу, цілі діяльності якого будуть погоджені найближчим часом.

Валерій Коровій, у свою чергу, підтвердив готовність виконавчої влади області надавати максимальну підтримку впровадженню Проекту ПРОМІС та висловив впевненість, що на Вінниччині він обов’язково буде успішним. «Питання децентралізації влади на сьогоднішній день набуває нового змісту. Бюджетна децентралізація, яка була проведена на початку року є однією з найбільш успішних реформ. І ми виходимо з того,що не повинні змінювати правила гри. Для нас важливо,що Проект ПРОМІС спрямований на стимулювання розвитку конкретних регіонів і конкретних міст. Для наших муніципалітетів це дуже потужна підтримка».

У Вінниці підписано Меморандум про співпрацю з Проектом ПРОМІС «Партнерство для розвитку міст»

Після підписання Меморандумів, міські голови міст-партнерів у своїх виступах подякували представникам Проекту за відбір для участі у ньому та можливість скористатись канадським і польським досвідом в організації успішного управління та прискорення економічного розвитку міст обласного значення регіону та міста Вінниці.

Довідка:

Проект ПРОМІС спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримка процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях з акцентом на підтримку жінок-підприємниць, екологізацію бізнесу, розвиток бізнес-інфраструктури тощо.

Проект ПРОМІС впроваджується з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Уряду Канади. Партнери: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Асоціація міст України (АМУ), обласні ради та обласні державні адміністрації чотирьох визначених областей (Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська, Полтавська області) та16 обраних міст-партнерів.Переглядів: 3442
Поширень: 0