28 грудня Вінниця передала для потреб розвідки у зоні АТО безпілотно-авіаційний комплекс, створювали який на базі Вінницького НТУ. Літаючий об’єкт не має аналогів в Україні: ні за якістю, ні за ціною. Науковці та авіамоделісти зуміли зробити його практично безшумним за мінімум грошей. Про вартість такого безпілотника не говорять, але запевняють, що вона в десять разів менша за імпортну.

«Призначений для фото-, відеорозвідки. Поїде у військову частину 4050. Унікальність його втому, що він, на відміну від всіх існуючих аналогів, є повним роботом, тобто не випромінює ніяких радіосигналів. Проводить свою місію в абсолютному радіомовчанні, тому на висоті 200-300 метрів його не помітно і його дуже важко виявити. Може працювати годину при вітрі до 12 метрів на секунду і температурі повітря до мінус 20 градусів, на відстані 15 кілометрів», - розповів директор центру «Небесна долина» Леонід Коваль.

На базі ВНТУ створили унікальний "невидимий"  безпілотник для фото- і відеорозвідки

Спочатку безпілотник протестують у Чернігові на полігоні. Якщо зауважень не буде, то літальний апарат передадуть на передову для розвідників.

«Зараз ми сліпі, ми нічого не бачимо, що робиться вдень, вночі чи за 100 метрів. За півтора року наша бригада втратила 26 чоловік і близько сотні було поранених. Безпілотник допоможе вчасно виявити проходи, намагання підтягування техніки… Це наші очі», - наголосив заступник начальника штабу 59-ї бригади майор Богус.

На розробку безпілотника пішло 3 місяці. Його вже випробували на місцевому полігоні. Навчили працювати з літальним апаратом бійців. Із сірим «розвідником» передають і рожевого, створили який спеціально для випробувань.

На базі ВНТУ створили унікальний "невидимий"  безпілотник для фото- і відеорозвідки

«Цей проект виник ще півтори року тому. Фактично, все починалося з доброї ідеї, тому що була потреба. Робилося все за кошт волонтерів. Тепер залишилося пройти державний іспит в Чернігові, щоб мати можливість отримати замовлення. Це дуже важливо, адже мова йде про серійне виробництво», - додав очільник Вінницької ОДА Валерій Коровій.

На базі ВНТУ створили унікальний "невидимий"  безпілотник для фото- і відеорозвідкиПереглядів: 4353
Поширень: 0