Українська команда молодих студентів та вчених, до якої входять і двоє вінничан – випускник школи-гімназії №23 міста Вінниці, аспірант Київської політехніки В’ячеслав Осауленко, та випускник ВНТУ Олександр Буткалюк – взяли участь у наймасштабнішому хакатоні NASA – SpaceApps Challenge.

Вони запропонували оригінальну ідею польотів над Марсом – проект літака, який може за півроку вивчати цю планету і заряджається просто від крижаної поверхні. У конкурсі взяло участь більше сотні команд з усього світу.

Завдяки величезній кількості голосів українській команді MarsHopper вдалося вийти у фінал. Вчора стартувало фінальне голосування. Воно триватиме 4 дні і звершиться 21 травня опівночі. Тож, підтримаймо наших талановитих земляків.

Для цього потрібно:

  1. Зареєструватися на сайті змагань
  2. Проголосувати на сторінці проекту

Щодо проекту українців, то моделі літаків команда винахідників зробила з пляшок і пінопласту. Сухого льоду, палива, повинно бути вдосталь на Марсі. З нього планують шляхом хімічної реакції вивільняти газ. Його тиск і забезпечить роботу пристрою. Тестові польоти розробки пройшли успішно. Розроблена комп'ютерна модель цього літака. На Марсі він час від часу буде спускатися на лід і черпати його.

Коротка інформація про вінничан-учасників проекту:

Олександр Буткалюк – автор ідеї MarsHopper, інженер-механік, конструктор, приватний підприємець. Любить аерокосмічні технології, будівництво човнів, вітрильний спорт, польоти планерів.

В'ячеслав Осауленко – аспірант, науковець. Зробив фізичні розрахунки для MarsHopper. Захоплюється обчислювальною нейронаукою і штучним інтелектом.Переглядів: 2200
Поширень: 0