7 березня на базі міської клінічної лікарні № 1 після реконструкції було відкрито відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком і надсучасним медичним обладнанням, яке для України є унікальним. Виділення з міського бюджету коштів для реконструкції приміщень та закупівлі обладнання, а це майже 45 млн. грн., стало можливим завдяки реформі фінансової децентралізації. У відкритті відділення взяв участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який цього дня перебував з робочою поїздкою у Вінницькій області.

Реконструкція приміщень існуючого відділення розпочалась у вересні 2016-го.  Впродовж 4-х місяців було зроблено прибудову; надбудову 3-го поверху  для розміщення вентиляційного обладнання; перепланування другого поверху з влаштуванням двох операційних (великої і малої) і реанімаційних залів; замінено вікна, утеплено фасад та влаштовано нові системи опалення, водопостачання,  каналізації, енергопостачання і кисневого постачання. Вже в цьому році розпочалося встановлення та наладка сучасного обладнання від німецького виробника «Dräger». Сьогодні відбулося офіційне відкриття відділення анестезіології та реанімації.

Гройсман та Моргунов відкрили у Вінниці надсучасне реанімаційне відділення

«Охорона здоров'я - це пріоритет. Те, що ми бачимо сьогодні, - це абсолютно чіткий стандарт зміни підходів формування нової системи охорони здоров'я, - зазначає Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який сьогодні перебуває з робочим візитом на Вінниччині. -  Це відділення є надсучасним і якісним. Його вдалося збудувати з двох причин. Перше - розуміння місцевої влади в тому, що потрібно інвестувати в якість життя і якість медичних послуг в Україні, і зокрема у Вінниці. Друга позиція - фінансова децентралізація. Коли я чую, що хтось говорить, що у місцевих бюджетах немає грошей, мені прикро це чути, тому що я вважаю, що грошей в місцевих бюджетах для реалізації таких проектів достатньо. Бюджети зростають достатньо серйозними темпами. Тому, там де є  господарські підходи і розуміння місцевої влади, – буде результат. Не просто ремонт, а інвестиція у здоров’я українців, здоров’я вінничан. Питання щодо обладнання, підходів, технологічних процесів реалізації цього проекту вирішувала місцева влада - мер міста і його команда».

Гройсман та Моргунов відкрили у Вінниці надсучасне реанімаційне відділення

Реконструкція приміщень проведена в концепції «чисті приміщення». Всі стіни покриті спеціальними медичними панелями з особливим антисептичним заповнювачем герметизованим силіконом, а підлога – синтетичним покриттям, стійким до антисептичних розчинів. Це унеможливлює накопичення так званої «внутрішньо лікарняної інфекції».

Реанімаційне відділення укомплектоване обладнанням в концепції робочого місця сучасної німецької клініки, а саме: розташування ліжка, підвід медичних газів, необхідного обладнання, освітлення. Все це надає особливу зручність для роботи персоналу та комфорту хворого.

Гройсман та Моргунов відкрили у Вінниці надсучасне реанімаційне відділення

«В цьому відділенні одне з найкращих обладнань, яке є в Європі, і, відповідно, весь технологічний ланцюжок обслуговування пацієнтів також відпрацьований. Важливим є те, що весь персонал пройшов відповідне навчання і отримав сертифікацію щодо роботи на цьому обладнанні, - розповідає міський голова Сергій Моргунов, який минулого року дав старт цьому масштабному проекту. - Наступний проект, яким ми сьогодні вже займаємося, це виготовлення проектно-кошторисної документації реконструкції і будівництва лікарні швидкої медичної допомоги з аналогічною реанімацією, але на 24 ліжка і чотирма операційними з відповідним обладнанням такого самого класу і стандарту».

Гройсман та Моргунов відкрили у Вінниці надсучасне реанімаційне відділення

У відділенні встановлено сучасні апарати штучної вентиляції легень,  в тому числі Dräger Evita 300 експертного класу, аналогів якому в Україні немає, і який може працювати в інтелектуальному режимі, оцінюючи стан хворого, характер та ступінь ураження легень та дихальних шляхів та самостійно підбирати режими вентиляції. Також облаштована сучасна система спостереження за показниками життєвих функцій пацієнта з центральним пультом для мінімізації людського фактору помилок. Система забезпечує моніторинг наступних показників: артеріальний тиск, пульс, частота дихання, температура тіла, концентрація кисню, вуглекислого газу, активність мозку і це все в постійному режимі із записом тренду. Моніторинг стану пацієнтів із зведенням усіх даних здійснюватиметься в режимі реального часу і потраплятиме на центральний дисплей чергового лікаря відділення. Система здатна архівувати дані. Крім того, придбаний сучасний апарат мембранного плазмоферезу для лікування отруєнь, різноманітних токсичних станів хворого, який практично не травмує клітини крові, та в короткий час відфільтровує визначену кількість плазми. Також придбано сучасний бронхоскоп, УЗД апарат, електрокардіограф, мобільний рентген-апарат. Приміщення відділення анестезіології та інтенсивної терапії облаштовано системою припливно-витяжної медичної вентиляції з фільтрацією повітря. Відділення має надсучасну ургентну лабораторію.

Гройсман та Моргунов відкрили у Вінниці надсучасне реанімаційне відділення

Новий операційний блок дозволить оперувати в умовах надвисокої стерильності. Для цього використано систему ламінарного потоку над операційним столом стерильного повітря високого ступеню очистки (клас ISO5, фільтр H14).  Загалом у відділенні змонтовано три вентмашини – крім тієї, що працює на ламінарні потоки, інші дві задіяні для системи вентиляції та кондиціювання. Також встановленні підвісні анестезіологічні та хірургічні  консолі для оптимізації роботи хірургічної бригади і в перспективі підключення більш специфічного обладнання, як наприклад, апарату штучного кровообігу. Закуплено сучасне обладнання для стерилізації інструментарію, в тому числі системою газів, що дає можливість стерилізації чутливої до високих температур електроніки. Придбано також новий сучасний інструментарій та всі необхідні витратні матеріали.

Все це дасть змогу проводити операції надвисокої складності з перспективою на багато років вперед. Персонал відділення завершив перше коло навчання і отримав допуски для роботи з наркозно-дихальною апаратурою, медичними газами, станцією спостереження, лабораторним і діагностичним обладнанням.

Гройсман та Моргунов відкрили у Вінниці надсучасне реанімаційне відділення

Після проведення реконструкції розширена корисна площа відділення - з 320 м2 до 480 м2, що дозволило збільшити потужність відділення з 6 до 9 робочих місць.  Для роботи 3-х цілодобових постів, які знаходяться в безпосередній близькості до пацієнтів, введено додаткові штатні одиниці.   

Таке надсучасне відділення анестезіології та реанімації дозволить надавати якісну і кваліфіковану медичну допомогу пацієнтам, які перебувають в критичному стані. А також проводити знеболення, лікування та оперативні втручання із застосуванням новітнього високотехнологічного обладнання за сучасними методиками. Переглядів: 9507
Поширень: 0