Поки у Вінниці мітингувальники перекрили вул. Соборну, вимагаючи виконати їхні вимоги, у РНБО ухвалили рішення про припинення торгівлі з окупованими територіями Луганської та Донецької областей.

О 12й годині вінницькі активісти звільнили заблокований пішохідний перехід, з умовою що о 14й все ж розпочнеться сесія облради. Мітингарі попередили, що продовжать блокування, якщо о 14 годині сесія не відбудеться. У зв’язку з ремонтом Київського мосту, такі дії протестувальників можуть викликати транспортний колапс у місті.

Вінницькі мітингувальники відчули азарт протестів, що викликало транспортний колапс у місті

Перекриття дороги було викликане тим, що кворум для проведення сесії зібрати не вдалося. Зранку у сесійній залі зібралися в основному представники «Свободи», «Самопомочі», «Укропу», поодинокі депутати з «БЮТ», «Аграроної партії» та радикали. Спершу зареєструвалося 30 депутатів, згодом чисельність зросла до 34.

Вінницькі мітингувальники відчули азарт протестів, що викликало транспортний колапс у місті

Після обіду бажаючих голосувати за вимоги активістів стало ще менше. Очільник обласної ради Анатолій Олійник повідомив ЗМІ, що така ситуація склалася у зв’язку з тим, що депутатів почали скликати менш ніж за добу:

Дехто у відрядженні, на лікуванні, зайняті власними справами, тому ми не можемо зібрати кворум.

Анатолій Олійник

Не зважаючи на те, що основні вимоги з приводу припинення торгівлі з окупованими територіями були виконані, а затриманих в зоні АТО блокадників відпустили, вінницькі активісти відчули азарт протестів. Анатолій Банах заявив, що перекриття дороги відбулося спонтанно і контролювати подібні речі неможливо. Все ж, в основі тих, хто блокує перехід від облради до бібліотеки Тімірязєва – свободівці, автомайданівці та молодики у військовій формі.

Вінницькі мітингувальники відчули азарт протестів, що викликало транспортний колапс у місті

Коли повноцінну сесію не вдалося зібрати втретє, славнозвісна активістка Таїса Гайда почала вигукувати «йдемо палити шини»! До 14 години під стінами ОДА залишилося менше десятка людей, але згодом всіх знову зібрали посеред вул. Соборної, щоб перекрити дорогу. Обіцяють стояти, допоки депутати не відкриють сесію. Наразі в залі облради порожньо, засідання знову перенесли на 17 годину. Депутати розділилися на тих, хто втомився чекати «з моря погоди» і на тих, хто готовий ночувати в сесійній залі (таких меншість).

Вінницькі мітингувальники відчули азарт протестів, що викликало транспортний колапс у місті

Допоки вирішується, чи варто витрачати цілий день на прийняття рішення, яке по-суті не зможе вплинути на звільнення очільників силових структур України, страждають пересічні вінничани. Багато хто пішим ходом добирається на інший берег Бугу, навіть йдуть перекритим Київським мостом. 

Вінницькі мітингувальники відчули азарт протестів, що викликало транспортний колапс у містіПереглядів: 7542
Поширень: 0