Мамонту, якого 56 років тому знайшли на Вінниччині студенти, шукають ім’я. Відповідний конкурс збираються невдовзі оголосити у Вінницькому краєзнавчого музею.

Як розповідає директорка закладу, Катерина Висоцька, у 2018-му році музею виповниться 100 років. Відтак, з нагоди ювілею було вирішено підшукати цій ім’я візитівці закладу.

Кістяк мамонта знайшли у 1961-му році на території теперішнього парку «Кармелюкове Поділля» (поруч із селом Ольгопіль Чечельницького району). Як згодом виявилось, вік мамонта – приблизно 80-83 роки.

Як розповідають у музеї, представника цього вимерлого виду виявили студенти під час літньої практики. Підлітки саме працювали на полі, аж раптом побачили великий камінь, що заважав їм завершити роботу Відтак, студенти вирішили його підкопати та відтягнути в сторону.

"Вчитель, який був із студентами зрозумів, що це не камінь, а кістка. Відтак, туди запросили науковців і таким чином знайшли повний кістяк мамонта. Збереглися бивні, втім тільки фрагменти – вони зберігаються у вітринах і фондах", – каже Катерина Висоцька.

Щодо власне конкурсу на ім’я для мамонта, то оголосити його представники музею обіцяють найближчим часом.Переглядів: 2018
Поширень: 0