У залі засідань міської ради з нагоди 31-ї річниці чорнобильської трагедії відзначили людей, які ціною власного здоров’я захистили людство від жахливої катастрофи. Ліквідаторам аварії на ЧАЕС вручили відзнаки Міністерства оборони України, а також – грамоти, подяки та грошові премії від міської ради.

26 квітня Україна відзначає вже 31 роковини трагедії, яка прямо чи опосередковано торкнулася кожного українця, – аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). Сьогодні у міській раді відзначили активних членів громадських організацій, які займаються підтримкою та проблемами ліквідаторів та їхніх родин.

Ліквідаторам аварії на ЧАЕС вручили відзнаки Міністерства оборони України. Нагрудний «Знак пошани» отримав заступник голови ради Вінницької міськрайонної громадської організації інвалідів Чорнобильської катастрофи «Асоціація жертв Чорнобиля» Іван Степанюк. Ще чотирьох людей нагородили медалями «За сприяння Збройним Силам України» і шістьох – Грамотами Міністерства оборони України.

Вінницьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС відзначили грамотами та грошовими преміями

Вінницьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС відзначили грамотами та грошовими преміями

Активні члени громадських організацій, які займаються підтримкою та проблемами ліквідаторів та їхніх родин, отримали грамоти, подяки та грошові премії від Вінницької міської ради та її виконавчого комітету.

Вінницьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС відзначили грамотами та грошовими преміями

«Сьогодні 31 річниця роковин чорнобильської катастрофи. Важливо, що Європа та світ сьогодні розуміють всю глибину трагедії, яка відбулась у 1986 році, та її наслідки. А також – усвідомлюють подвиг, який здійснили люди під час ліквідації результатів катастрофи. Ми всі пам'ятаємо, як Комуністична партія Радянського Союзу замовчувала всі ці події. Коли у Вінниці на 1 травня на стадіоні в парку проводились відповідні заходи, я пам’ятаю, як вистроїли дітей, і вони почали падати від спеки. Всі мовчали про трагедію, ніхто про неї не знав. А ви рятували нашу державу від тієї жахливої аварії. Звичайно, це вплинуло на ваше здоров'я, багатьох з ліквідаторів вже немає з нами. На превеликий жаль, наслідки катастрофи ще довго впливали на нашу українську землю. Звичайно, було багато версій, чому сталась така аварія, ходили різні чутки. Я думаю, що прийде час, і ми дізнаємось, чому взагалі виникла проблема і хто в тому дійсно був винен. Я дякую за ваш героїзм, самовідданість, адже ви йшли в полум’я, добросовісно виконували свою роботу, не знаючи про наслідки аварії. А траплялись випадки, що люди за дві-три години «згорали» від радіації», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Вінницьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС відзначили грамотами та грошовими преміями

Також Сергій Моргунов подякував за співпрацю чорнобильських організацій з Вінницькою міською радою. «Я вважаю, що у нас налагодився досить непоганий дієвий діалог. Зрозуміло, що всі питання не можна вирішити одразу. Але саме головне – ми чуємо і розуміємо один одного, ідемо назустріч один одному. А в цьому, мабуть, і полягає формування сильної територіальної громади міста Вінниці. Дякую, що ви є патріотами своєї держави, рідного міста. Бажаю вам здоров'я, добра і благополуччя», – зазначив міський голова.

Вінницьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС відзначили грамотами та грошовими преміями

Довідка

У 2016 році на забезпечення ліками з міського бюджету громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС було виділено 600 тисяч гривень. У минулому році на обліку перебувала 251 вдова ліквідатора аварії, їм надана одноразова матеріальна допомога. А чотирьом вдовам у 2016 році зроблено ремонт осель на загальну суму 196,3 тисячі гривень. 80 % громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, за звітний період були забезпечені санаторно-курортним лікуванням.

Вінницьких ліквідаторів аварії на ЧАЕС відзначили грамотами та грошовими преміямиПереглядів: 3329
Поширень: 0