У рамках відзначення Всесвітнього дня вишиванки, яке цьогоріч відзначається 18 травня, Вінниччина долучилась до Всеукраїнської акції «Народжені у вишиванці». Саме про реалізацію заходів акції розповіли організатори під час прес-конференції, яка відбулась у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації.

Як зазначили організатори акції, у пoлoгoвих будинках Вінниці народженим 18 травня даруватимуть вишиті сорочки ручної роботи українських майстринь. Для цього до міста вже надійшло 26 вишиванок, а саме 13 сарафанчиків для дівчаток та 13 сорочок для хлопчиків.

«Вишиванка це, безумовно, символ України. Тому ГО «Всесвітній день вишиванки» спільно з обласною державною адміністрацією проводять таку чудову акцію «Народжені в вишиванках» з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки, який цьогоріч припав на 18 травня. В рамках акції всім новонародженим в цей день даруватимуть маленькі вишиванки – сорочки для хлопчиків та сарафанчики для дівчаток. Маємо надію, що ця акція, яка проходить цього року вперше, стане гарною традицією відзначення чудового свята – Всесвітнього Дня вишиванки», - зазначила директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю  Світлана Василюк.

Вінницьким малюкам, які з'являться на світ  у День вишиванки, подарують вишиті сорочки

Окрім Вінниці, таку ініціативу підтримала і Калинівка. Втім, організатори сподіваються, що наступного року до акції «Нарoджені у вишиванці» долучаться усі пoлoгoві будинки Вінницької області.

Вінницьким малюкам, які з'являться на світ  у День вишиванки, подарують вишиті сорочки

«День вишиванки відзначають вже 12 років поспіль. Щоправда цьогорічний День вишиванки співпав з досить трагічною датою – річницею геноциду кримсько-татарського народу, тому в програмі свята не планується проведення розважальних заходів, натомість увагу буде сконцентровано на благодійних акціях. Саме такою стане завтрашня акція «Народжені у вишиванках». Сподіваємось, що ті вишиванки, які будуть вручені новонародженим стануть дня них справжнім оберегом та, в певній мірі, сімейною реліквією, яка залишить світлі спогади на все життя», - головний редактор журналу «Вінницький край», член оргкомітету «Всесвітнього дня вишиванки»зазначив Вадим Вітковський.Переглядів: 2831
Поширень: 0