Сьогодні, 16 червня, в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась прес-конференція за участю менеджерів проекту «Еко-парк» та членів команди «EnactusВНТУ» Дмитра Байбака та Роксолани Варчук, виконавчого директора ГО «Центр громадської активності «Результат» Тетяни Калугаряну, архітектора КП «Інститут розвитку міст» Вікторії Кравчук, а також, активіста В’ячеслава Науера.

Учасники прес-конференції поінформували про ключові аспекти реалізації проекту «Еко-парк» в рамках програми «Активні громадяни» («Active Citizens») за підтримки Британської Ради, повідомивши про незадовільне становище п’ятничанського парку. Необхідність впровадження проекту обумовлена не лише критичністю екологічної ситуації, а й потребою підвищення громадської активності місцевих жителів, особливо мешканців районів П’ятничани та Корея.

У Вінниці на П'ятничанах планують створити "Еко-парк"

Дмитро Байбак та Роксолана Варчук повідомили про основні етапи практичного втілення проекту. Зокрема, перший етап включає розробку цілісної реконструкції парку із використанням графічної розробки з відмітками про заплановані роботи. У свою чергу, другий етап передбачає організацію суботників, перший з яких заплановано на кінець липня – початок серпня, другий – на середину вересня із залученням активістів, студентства та жителів мікрорайонів Корея і П’ятничани. У межах другого етапу передбачено залучення коштів спонсорів з метою закупівлі нових дерев. Зрештою, третій етап реалізації проекту стосується нових зелених насаджень у п’ятничанському парку.

«Ми дуже хочемо, щоб в подальшому цей парк був сучасною зеленою рекреаційною зоною у м. Вінниці, до якого було б приємно приходити та відпочивати», – зазначив Дмитро Байбак.

З метою поширення інформації про «Еко-проект» і поліпшення координації роботи з місцевими жителями та активістами, було створено групу в соціальній мережі «Facebook». Після завершення проекту адміністрування групою планують передати активним громадянам, які обговорюватимуть та вирішуватимуть проблеми своїх районів.

У Вінниці на П'ятничанах планують створити "Еко-парк"

У березні поточного року Британська Рада підтримала заявку авторів «Еко-парку» на отримання гранту та надаватиме кошти у розмірі близько 8000 грн., на закупівлю інвентаря та інформаційних матеріалів.

Тетяна Калугаряну розповіла про основні аспекти програми «Активні громадяни» від Британської Ради та поінформувала про діяльність ГО «Центр громадської активності «Результат», за сприяння якого було проведено тренінги для усіх охочих. Крім цього, більше 60 вінничан мали змогу подати власні проекти на підтримку ініціативи з боку Британської Ради, причому перевагою програми є те, що для подання заявки необов’язково бути членом громадської організації. На сьогодні проведення тренінгів із залученням активних представників громадськості відбувається кожні 2 місяці.

У Вінниці на П'ятничанах планують створити "Еко-парк"

Архітектор Вікторія Кравчук ознайомила присутніх з діяльністю КП «Інститут розвитку міст», повідомивши про налагодження співпраці з німецькими та швейцарськими партнерами у сфері екології та урбаністики. Крім безпосередньої участі в реалізації «Еко-проекту», надається консультативна допомога.

У свою чергу, представник громади житлового району Корея В’ячеслав Науер розповів про групу місцевих активістів, які долучилися до проекту реконструкції парку, а також повідомив про найбільш складні проблеми, які стосуються вивезення сміття, процесу вилучення хворих дерев та закупівлі нових насаджень. Наразі міська влада запропонувала виділити кошти для реалізації проекту, проте остаточний напрям розвитку рекреаційної зони ще не визначено.Переглядів: 3744
Поширень: 0