З цією метою 26 лютого до міста прибув заступник міністра МЗС Польщі Анджей Кремер, надзвичайний та повноважний Посол Республіки Польща в Україні Яцек Ключковські, заступник міністра МЗС України Валерій Чалий та інші високопосадовці двох держав.

У Вінниці відбулось представлення новопризначеного Генерального консула Республіки ПольщіВ облдержадміністрації їх приймав голова ОДА Олександр Домбровський, голова обласної ради Григорій Заболотний та Вінницький міський голова Володимир Гройсман.

Програмою урочистостей також було передбачено покладання квітів до меморіальної дошки першому керівнику незалежної Польщі Юзефу Пілсудському, котрий на початку минулого століття перебував у Вінниці, офіційне відкриття Генерального консульства та інші святкові заходи.

«Відкриття Генерального консульства у Вінниці, - сказав під час зустрічі делегацій Валерій Чалий, - є продовженням нашого курсу на європейську інтеграцію, який, я певен, не зміниться.

Стосунки України і Польщі є стратегічними. Для нас дуже важливо забезпечити вільне пересування людей, доступ українців до ЄС. Для нас важлива підтримка Польщі на шляху підписання, так званої, дорожньої карти безвізового режиму і транскордонне співробітництво. Тому сьогоднішня подія є знаковою».

У Вінниці відбулось представлення новопризначеного Генерального консула Республіки ПольщіАнджей Кремер повідомив, що Польща і надалі розвиватиме мережу консульських установ в Україні. Зокрема, аналогічна Вінницькій установа з’явиться у Севастополі та Івано-Франківську, а нове приміщення Генерального консульства відкриється у Львові. У такий спосіб польська сторона сподівається зміцнити регіональну співпрацю між нашими державами.

«Ми дуже високо цінуємо співпрацю Вінницької області та Свєнтокшиського воєводства, - продовжив дипломат. - І я хочу подякувати Олександру Домбровському за внесок у розвиток такої співпраці».

«Для нас важливо мати такий інструмент євроінтеграції, яким є Генеральне консульство у Вінниці, - сказав Олександр Домбровський. - Він дає можливість розпочати велику кількість двосторонніх і багатосторонніх проектів. У Вінниці відбулось представлення новопризначеного Генерального консула Республіки ПольщіЗокрема, це міг би бути центр вивчення європейських мов, дитячий міжнародний табір, університетський обмін і т.д».

Варто нагадати, що Генеральне консульство у Вінниці також обслуговуватиме мешканців Хмельницької та Житомирської областей, об\'єднаних з Вінниччиною в один консульський округ. Саме географічне розташування останньої і стало важливим чинником під час прийняття рішення про заснування установи, рівнодоступної для жителів центрального Поділля. А з іншого боку - саме у Вінниці польська сторона побачила найбільше прагнення до співпраці.

Генеральне Консульство Республіки Польща розпочало свою роботу у Вінниці 5 лютого.


Переглядів: 3460
Поширень: 0