Такі плани озвучив сьогодні міський голова Сергій Моргунов під час серпневої конференції педагогічних працівників, яка стала вже традиційною перед початком нового навчального року. Під час таких зустрічей оговорюються досягнення галузі за минулий рік та плани і завдання розвитку освіти на майбутнє.

За кілька днів розпочинається новий навчальний рік, і напередодні Дня знань у школі №4 зібралися керівники навчальних закладів, щоб обговорити плани розвитку освіти на наступний рік, а також проблемні питання галузі.

В цьому році мережа класів у школах міста збільшиться на 35, загалом у навчальних закладах буде 1262 класи, де навчатиметься 38 685 учнів. За словами директора департаменту освіти міської ради Оксани Яценко, значний ріст мережі класів відбудеться не за рахунок змін у наборі до 1-х чи 10 класів порівняно з минулим роком, а за рахунок різниці між кількістю 1-х класів і випускних 9-х (які не пішли до 10 класу) та 11-х класів. До кінця 2017-го планується відкриття ще двох дитячих садків, збудованих за кошти інвесторів. Окрім того, ще триватиме зведення дитсадків на вулицях Покришкіна, Ватутіна, Трамвайній та Замостянській і школи у мікрорайоні «Поділля».

Буде завершено термореновацію садків №№ 31 та 73, шкіл №№ 15,20,35, проведено реконструкцію покрівлі з утепленням в ДНЗ №№ 4, 17, ЗШ №№ 5,17 16, 33. Ці роботи проводяться за кошти міського бюджету та інвесторів.

Наступного року в одній зі шкіл Вінниці облаштують майданчик для військово-патріотичного виховання

«Децентралізація дала не тільки додатковий ресурс, але і наділила додатковою відповідальністю та навантаженням на місцевий бюджет. Якщо говорити про галузь освіти, то видатки зросли на 40 % порівняно з 2016-м роком, але разом з тим питома вага освітньої субвенції постійно зменшується. Це говорить про те, що якщо раніше держава забезпечувала капітальні видатки, зарплати, комунальні послуги, то сьогодні окрім заробітної плати всі питання розвитку освіти лежать на міському бюджеті», - каже міський голова Сергій Моргунов. За останні роки кількість капітальних видатків на освіту постійно збільшується.

Велика увага приділяється і оздоровленню дітей. В цьому році з’являться спортивні майданчики у школах 3,4 та 32, ігровий майданчик у 5-й школі, буде відреконструйовано спортивне ядро біля 30-ї школи та побудовано спортивне поле на базі Палацу дітей та юнацтва. Міський голова відзначив, що є необхідність посилення військово-патріотичного виховання. Наразі у школах проводять багато заходів в цьому напрямку, але, на думку мера, є необхідність будівництва спеціалізованого майданчика. За кошти міського бюджету його збудують вже наступного року, а на базі якої з шкіл – вирішуватимуть самі педагоги.

Наступного року в одній зі шкіл Вінниці облаштують майданчик для військово-патріотичного виховання

Про покращення матеріально-технічної бази шкіл Вінниці говорив і заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, який сказав: «Міською владою за останні роки зроблено дуже багато для того, щоб зміцнити матеріально-технічну базу навчальних закладів і створити гідні умови для навчання та виховання дітей. Я не пам’ятаю за роки незалежності, щоб стільки було зроблено для освітньої галузі».​Переглядів: 1889
Поширень: 0