У День  Європи  Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування привітав молодь Вінниччини та запросив до спілкування за кавою та смаколиками. Фахівці Центру провели світове кафе "Моє майбутнє у нових громадах". Студенти - майбутні фінансисти та податківці Вінницького навчально-наукового інституту економіки ТНЕУ  у форматі діалогу спробували замислитись над суттю змін в країні.

Директор Центру - Олег Левченко ознайомив молодь із поступом реформ, місією ВЦРМС  та Програми "U-LEAD з Європою".

«Децентралізація потужно підтримується Євросоюзом, який вірить у позитивні зміни і вони  вже відбуваються по всій країні. Громади об’єднуються, показують гарні результати і молодь України може стати учасником позитивних подій. Ви можете розпочати працювати чи далі їхати вчитись за кордон, я сам багато вчився і продовжую це робити, але повертайтесь до рідної землі, адже тут ваше коріння і є всі можливості для успішної  реалізації», - зазначив Олег Левченко під час заходу.

Учасникам зустрічі продемонстрували відеофільми  про реформу децентралізації  та її можливості, а також ознайомили із успіхами громад Вінниччини. На світовому кафе у Вінницькому ЦРМС студентам запропонували кілька тем для діалогу в групах, що  звертали увагу молоді на суть децентралізації та її вплив на буденне життя людей, а також можливості  долучитись до змін в країні.

Вінницька молодь дискутувала про європейські цінності та майбутнє України

Обговорення в групах виявило неабиякий рівень обізнаності молодих людей у багатьох сферах суспільного життя, а головне – реалістичне бачення позитиву, негараздів та демократичних інструментів реформ.

Вінницька молодь дискутувала про європейські цінності та майбутнє України

Ось такий зріз думок виявився в ході світового кафе серед вінницької молоді:

  • Сьогодні дуже важливим є дати робочі місця, забезпечити розвиток економіки та  гідну зарплату.   
  • Громадяни мають бути законослухняними, так чинять в Євросоюзі.
  • Про корупцію багато говорять, але зрушень зовсім мало, бізнес має піти з влади.
  • Закони повинні прийматись за умови обговорення з громадськістю.
  • Децентралізація – це прозорість, звітність і контроль громади над використанням коштів владою.
  • Децентралізація – це передача повноважень на місця, громади мають бути відповідальними.
  • Ми віримо в реформу освіти та медицини.
  • Щоб відродити економіку варто знизити податки для підприємців.
  •  Ми повинні подолати пострадянський синдром і поширювати європейський досвід в Україні

Вінницька молодь дискутувала про європейські цінності та майбутнє України

Тож українська молодь вкотре довела - вона талановита і розумна, відповіді студентів на запитання світового кафе - це реалістичні думки та слушні ідеї. На завершення зустрічі, експерти ВЦРМС поспілкувались із студенством за кавою та запросили до співпраці заради спільної мети - відродження та процвітання України.Переглядів: 1504
Поширень: 0