Наприкінці минулого місяця, згідно з рішенням Конкурсної ради, було визначено переможця сьомого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Ним став проект «Створення умов для доступного туризму та активного відпочинку людей з інвалідністю», який було розроблено Вінницькою громадською організацією «Гармонія» та міським центром соціальних служб для сім\'ї дітей та молоді

За словами голови Вінницької громадської організації молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» Раїси Панасюк, на сьогоднішній день курортні зони, заклади відпочинку, в тому числі і приватні, не готові надати послуги для людей на візках. «Цей проект дасть можливість створити додаткові умови для відпочинку людей з обмеженими фізичними можливостями, - говорить Раїса Панасюк. - Додаткове обладнання, забезпечення особистої гігієни, зручності для ночівлі, допоможе людям на візках щороку на рівні з іншими вибирати, де й коли відпочивати».

У рамках проекту буде створено перший та єдиний у Вінницькі області «Туристичний клуб для людей з обмеженими фізичними можливостями». Як вважає Раїса Панасюк, це стане першим кроком до започаткування доступного туризму. Упродовж місяця більше 30 людей на візках візьмуть участь у туристичних походах маршрутами «Вінниця - Буша» та «Вінниця - Бубнівка».

Перемога у конкурсі дала можливість закупити спеціальне обладнання для створення комфортних умов для відпочинку людям на візках. Це кухонний інвентар для приготування їжі, туристичні палатки, спальні мішки, біотуалети тощо. Також відпочинок забезпечуватиметься необхідною кількістю обізнаних волонтерів, які допомагатимуть людям з обмеженими фізичними можливостями у туристичних походах.


Переглядів: 3568
Поширень: 0