Концерн Поділля

Президент Віктор Ющенко разом із губернатором Олександром Домбровським, головою облради Григорієм Заболотним, мером міста Володимиром Гройсманом поклали вінки та квіти до Меморіалу, потім підійшли до величезної могили, оббитої пурпуровою тканиною. У десяти пурпурових домовинах покоїлися останки 100 військовополонених, які у 1941-1943 роках загинули у концентраційному таборі під назвою "шталаг№329", що був розміщений у Вінниці (нині територія військової частини А2287 по вул. Чехова).

- Ми - свідки відлуння трагічної події - розкопок одного з найбільших концентраційних таборів на території Вінниці й України, - сказав голова ОДА Олександр Домбровський. - У таборі було близько 20 тисяч полонених, із них більше 12 тисяч загинуло.

Свідок тих подій, колишній військовополонений, а нині 91-річний майор у відставці, почесний громадянин Вінниці Іван Павлов розповів:

- Я, 23-річний лейтенант, командир танкового батальйону, 18 липня 1941 року при обороні Вінниці був поранений і засипаний землею. Потрапив у концтабір, пробув там 2 місяці і 4 дні, а потім втік. У шталазі тоді було десь 40 тисяч полонених, і щодня гинуло чоловік 50 - від голоду, знущань, а багатьох розстрілювали. Раз на добу нас годували баландою, вистачало не всім, також і хліба - наполовину з соломою і стружкою...

- Це місце повинно стати святим, - сказав Віктор Ющенко. - Дорога у майбутнє йде через минуле. Трагедія не повинна повторитися - може, в цьому є урок історії.

Хвилина мовчання, панахида. Президент власноруч допомагає опустити труни у яму, кидає грудки вінницької землі у могилу...

Пізніше Віктор Ющенко підходить до людей, спілкується з ними. Не обминув увагою і своєї колишньої однокурсниці, Антоніни Лесюк, яка працює у Вінницькому управлінні Нацбанку. Вона розповіла:
- Ми з Віктором Андрійовичем вчилися в одній групі. От він завжди таким був - закликав до пошани, до нашої пам\'яті, це в нього від серця іде, а не просто так, він дійсно добра людина, гарний президент.

Далі шлях Президента проліг у Вінницький аеропорт, де у відремонтованому приміщенні аеровокзалу Олександр Домбровський розповів про нинішній стан аеропорту і його перспективи. Принагідно попросив посприяти внести вінницький аеропорт до переліку об\'єктів, які обслуговуватимуть Євро-2012.


Переглядів: 3158
Поширень: 0