Грип є найбільш поширеним захворюванням в усіх державах світу, однак головна загроза грипу – ускладнення. Найчастішими наслідками грипу є пневмонія та серцева недостатність. Ці захворювання вкрай небезпечні, адже, без належного лікування, можуть забрати життя людини за 4-5 днів. Небезпека полягає в тому, що хвороба схожа за симптомами з ГРВІ (гострим респіраторним захворюванням) і хворі досить часто не звертаються по допомогу до лікарів сподіваючись на самостійне одужання.

За прогнозом лікарів, грип дійде до України наприкінці листопада - початку грудня. Враховуючи ситуацію минулого епідемічного сезону, прогноз ВООЗ та Національної академії медичних наук України щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції, у наступному епідемічному сезоні 2012-2013 років в Україні прогнозується сумісна циркуляція вірусів грипу А(H3N2), а саме – штаму А/Вікторія/361/2011, який поки що не проявив в Україні свої епідемічні властивості, а також нового для України штаму вірусу грипу В/Вісконсін/1/2010. Не виключена можливість циркуляції вірусу грипу А/Н1N1/Каліфорнія/2009, але його роль в епідемічному процесі буде другорядною. Зважаючи на заміну двох штамів вірусу грипу, очікується більш інтенсивний характер перебігу епідемічного процесу.

Є різні методи профілактики проти такого досить серйозного захворювання як грип, і сучасні медики стверджують, що краще хворобу запобігти, ніж її лікувати. Серед найбільш дієвих методів профілактики лікарі виділяють вакцинацію проти грипу. Тоді організм людини виробляє імунітет до хвороби. Вакцинацію слід проводити за місяць до спалаху епідемії. Наразі за позабюджетні кошти придбано 362 вакцини проти грипу для медичних працівників міських лікарень, які працюють на прийомі первинних хворих. З них близько 75% уже освоєно. Вакцини закуплено на загальну суму майже 27 тис. грн. Вінничани ж можуть придбати вакцину проти грипу у аптечній мережі міста за власні кошти. Коштуватиме вона від 80 грн. «Ввести вакцину проти грипу можна у лікарні за місцем проживання, однак попередньо необхідно, щоб пацієнта обстежив дільничний лікар, аби на час введення вакцини не було вже наявних вірусних проявів», - радить начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги міського департаменту охорони здоров’я Світлана Стефанкова.

Якщо людина не має бажання вакцинуватися, лікарі радять виконувати кілька нескладних порад. Слід знати, що грип поширюється повітряно-крапельним шляхом. Тому в період сезонних спалахів слід уникати великих скупчень людей, адже саме там є ризик підхопити вірус. Необхідно добре харчуватися і, по можливості, не піддавати себе стресам. Раціон потрібно насичувати овочами і фруктами, в них міститься багато вітамінів, необхідних організму. Потрібно стежити за чистотою рук, адже навіть взявши в руки грошову купюру, яку перед цим, тримала заражена людина, можна підхопити вірус. Тому, мити постійно руки, це один з простих та необхідних заходів безпеки. Зараз у вільному продажу є багато бактерицидних гелів для рук, їх можна знайти як в аптеках, так і в найближчому супермаркеті. Варто також вживати імунозміцнюючі препарати та вітаміни, однак з приводу цього краще проконсультуватися з лікарем. Тільки в такому випадку ці заходи зміцнять організм, і навіть якщо хвороба все-таки спіткає, то вона пройде значно легше.

Як ми повідомляли ранніше, в кінці листопада на вінничан чекає два нових підтипи грипу.Переглядів: 4236
Поширень: 0