З метою належного забезпечення хворих на мігрень лікарськими засобами та уникнення неоднозначних трактувань законодавства, за ініціативою Міністерства охорони здоров\'я України, під час останнього засідання Уряду було прийнято постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", якою внесено зміни до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року за № 770.

Зазначеними змінами передбачено, що лікарські засоби, у тому числі активні фармацевтичні інгредієнти, що містять похідні групи триптамінів, виключено зі списку "Особливо небезпечних психотропних речовин, обіг яких заборонено", а також речовини декстрометорфан і декстрорфан виключено зі списку "Наркотичні засоби, обіг яких обмежено".

Нагадаємо, що віднедавна і до цього часу в державі склалася непроста ситуація з відпуском в аптечних закладах лікарських засобів від мігрені через включення Державною службою України з контролю за наркотиками похідних триптаміну до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Саме тому, за ініціативи Міністерства охорони здоров\'я, до постанови КМУ й були внесені зміни, які, як очікується, сприятимуть подальшому удосконаленню в Україні законодавства у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їхніх аналогів і прекурсорів та дозволять громадянам, хворим на мігрень, без перешкод купувати лікарські засоби в аптечних мережах та отримувати належне й своєчасне лікування.

Водночас МОЗ України наголошує: засоби для лікування мігрені відпускаються за рецептом. Процедура призначення препаратів, індивідуальний підбір комбінацій різних лікарських засобів, дозування, визначення особливостей при застосуванні повинен визначати лише фахівець. Отже для ефективного лікування пацієнту необхідно звертатися до лікаря.

Згідно з чинною редакцією Державного формуляру лікарських засобів, до препаратів, що застосовуються для лікування та профілактики мігрені, належать анальгетики, нестероїдні протизапальні лікарські засоби, спазмолітичні засоби та ін.Переглядів: 3118
Поширень: 0