Концентрації пилкових зерен амброзії у повітрі будуть помірними у північний та центральній частинах країни. Помірною, особливо – у центральних районах, - у теплу бездощову погоду, залишатиметься концентрація пилку полину.

Традиційно різноманітним для початку осені буде склад спор грибів у атмосфері. Так, клінічно значущий поріг перевищуватимуть концентрації альтернарії. Кладоспоріум та аскоспори спостерігатимуться у помірних кількостях. Крім того, у повітрі будуть реєструватись спори ганодерми, периконії, іржастих та сажкових грибів.

Якщо Ви відчуваєте симптоми полінозу (алергії на пилок рослин) або хочете попередити їх появу взагалі уважно ознайомтесь із рекомендаціями лікаря:

 1. Не займайтесь активною діяльністю на вулиці в ранковий час (пік викиду пилку припадає на період з 5 до 12 годин ранку), особливо - у суху вітряну;
 2. Не вивішуйте для сушіння на відкритому повітрі одяг і білизну – на неї осідає пилок
 3. Зачиняйте вікна на ніч і вранці або завішуйте вікна мокрою тканиною. Закривайте вікна в автомобілях.
 4. Носіть звичайні або сонцезахисні окуляри. Вони частково захищають очі від пилку. По можливості користуйтеся маскою, особливо - за містом.
 5. Після повернення з вулиці мийте голову і руки, промивайте очі і ніс теплою водою.
 6. В період загострення, а також поза сезоном не вживайте продукти, які містять інгредієнти, що можуть спричинити перехресні реакції з алергенами пилку. Зокрема, при алергії на пилок злаків (жито, тимофіївка, райграс, лисохвіст) не рекомендовано вживати:
  - мед
  - хліб, печиво, макарони, сухарі
  - манну крупу
  - варені ковбаси, сосиски
  - пиво,віскі, пшеничну горілку

  при алергії на пилок бур\'янів (полин, лобода, амброзія, соняшник) не рекомендовано вживати:

  - мед, халву
  - насіння соняшника, масло
  - дині, кавуни, персики
  - селеру
 7. Не використовуйте рослинні препарати через можливість розвитку перехресних реакцій
  - при алергії на пилок бур\'янів не рекомендовані трав\'яні збори з ромашки, нагідок, мати-й-мачухи
 8. При наявності температури в період загострення полінозу не використовуйте безконтрольно жарознижуючі та антибактеріальні препарати. Необхідність їх вживання визначає тільки лікар
 9. Якщо є можливість, поїдьте у відпустку у північні райони України, де активне пилкування на даний час не спостерігається.
 10. Знаходячись за кермом або виконуючи роботу, що потребує значної уваги, не використовуйте протиалергенні препарати без погодження з лікарем. Багато із них мають снодійний ефект і знижують швидкість реакції. Пам\'ятайте, що згідно Ст. 130 Адміністративного Кодексу України, управління транспортними засобами особами під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу і швидкість реакції прирівнюється до водіння в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп\'яніння.
 11. Всі лікувальні і профілактичні заходи при алергії на пилок рослин необхідно узгоджувати з лікарем-алергологом. Тільки в алергологічному кабінеті можливо встановити етіологічний (причинний) діагноз і максимально правильно призначити профілактичне (попереджувальне) лікування.

Прогноз підготовлено аеробіологічною науково-дослідною групою Вінницького національного медичного університету за підтримки алергологічного кабінету Вінницької МКЛ №1.


Переглядів: 3397
Поширень: 0