Найбільш частими проявами бронхіальної астми є задишка, свистяче дихання, стиснення у грудях та кашель, періодичні напади задухи. Симптоми захворювання можуть змінюватися з часом, а також у залежності від індивідуальних особливостей людини.

У наступні 10 років кількість летальних випадків внаслідок БА може зрости на 10% . Однак, інформування пацієнтів, своєчасна діагностика та належна терапія сучасними лікарськими засобами можуть дати хороші результати у боротьбі проти астми. Незважаючи на те, що БА не можна вилікувати, її можна контролювати та жити повноцінним життям без симптомів. Застосування базисної протизапальної терапії робить це можливим.

Експерти акцентують увагу на декількох правилах самоконтролю бронхіальної астми:

  • Уникайте контактів із речовинами, які можуть провокувати напади
  • Завжди майте з собою лікарські засоби від БА. При цьому намагайтеся не зловживати швидкодіючими бронхорозширюючими препаратами - вони спрямовані лише на симптоматичне зняття нападу задухи, але не лікують запальний процес дихальних шляхів
  • Будьте обізнані щодо симптомів БА і ознак наближення нападу
  • Відвідуйте лікаря 2-3 рази на рік для обстеження, навіть якщо почуваєте себе добре. Задавайте питання та переконайтеся, що вся інформація, що була отримана, є доступною й зрозумілою.

6 травня відзначається Всесвітній день боротьби з бронхіальною астмою

У 2013 році в Україні налічувалося близько 200 тисяч дорослих з бронхіальною астмою. Щорічно лікарі діагностують у середньому 9 тисяч нових випадків захворювання. У 2012 році поширеність астми склала 520 хворих на 100 тисяч осіб.

За останні 6 років смертність від БА в Україні скоротилася вдвічі. Про це повідомили провідні експерти під час Круглого столу на тему «Всесвітній день астми: український вимір», який відбувся в Києві наприкінці квітня. Великою мірою це стало можливим завдяки спільним зусиллям медичної громадськості, ініціатив пацієнтських організацій і бізнесу.


Переглядів: 3221
Поширень: 0