Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило застосовувати в медицині ліки Epclusa.

Про це повідомляє Tech Insider.

Ліки боряться одразу з усіма відомими штамами гепатиту C і надають майже 100% ефект через 3 місяці регулярного прийому.

Epclusa складається з софосбувіру і велпатасвіра. Обидві речовини були розроблені біофармацевтичної компанією Gilead Sciences. Софосбувір був схвалений для використання ще в 2013 році, а велпатасвір отримав дозвіл FDA тільки недавно.

У світі гепатитом страждає 130-150 млн чоловік. Хвороба ділиться на шість основних генотипів або штамів, на основі яких медики підбирають відповідне лікування. Epclusa бореться з усіма різновидами гепатиту C відразу. Пацієнту досить щодня приймати одну таблетку протягом 12 тижнів.

Після завершення прийому Epclusa у 95-99% пацієнтів, у яких цироз ще не розвинувся або знаходився на ранній стадії, вірусу в крові виявлено не було. Пацієнти з більш серйозними порушеннями роботи печінки приймали Epclusa разом з рибавірином і відсоток лікування склав 94%.

Ліки від Gilead будуть доступно небагатьом через високу ціну. Курс Epclusa обійдеться в $ 74760. Це на $ 10000 дешевше існуючих ліків на основі одного лише софосбувіру.Переглядів: 2580
Поширень: 0