З першого півріччя 2016 року у Вінницькому регіональному центрі серцево-судинної патології проводиться безкоштовна коронарографія мешканцям міста та області, відповідно до встановлених квот. Для того, щоб долучитися до цієї програми потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який, за потреби, надасть направлення на обстеження.

Нині в світі серцево-судинні захворювання займають перше місце в переліку причин настання смерті, випереджаючи навіть онкологічні захворювання. Тому міська влада починаючи з 2006 року втілює ряд заходів, які спрямовані на покращення медичної допомоги людям, які мають проблеми із функціонуванням серцево-судинної системи. Робота ведеться у кількох напрямках – профілактика, якісна діагностика та лікування.

Все більше вінничан долучаються до муніципальної програми по лікуванню артеріальної гіпертензії. Завдяки якій люди, які потребують лікування та мають невисокі доходи, можуть купувати вітчизняні ліки в муніципальних аптеках зі знижкою в 50%. Також з початку цього року у Вінницькому регіональному центрі серцево-судинної патології проводиться безкоштовна коронарографія пацієнтам міста та області, відповідно до встановлених квот.

Проведення безкоштовної коронарографії забезпечується спільно міською, обласною владою та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (субпроект «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією»). На сьогодні безкоштовна коронарографія проведена 97 вінничанам.

«На сьогодні Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології провів 301 коронарографію. У тому числі 133 коронарографії жителям міста. Крім того, 96 пацієнтам, в тому числі 42 жителям міста, проведена ангіопластика та стентування коронарних судин», – розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Щоб долучитися до цієї програми потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який, за потреби, надасть направлення на обстеження.Переглядів: 4131
Поширень: 0