Згідно з Міжнародною угодою під назвою АСТА, до якої найближчим часом планують приєднатись 22 країни ЄС, прикордонники можуть вилучити і знищувати техніку, якщо знайдуть у ній неліцензійний фільм, пісню або програму.

Враховуючи, що Україна є однією із найбільш "піратських" країн, то її громадянам при перетині кордону з ЄС доведеться тричі подумати, чи варто брати в дорогу неліцензійні розваги.

"Я собі можу уявити колапс кордонів, коли кожен мандрівник буде демонструвати свої гаджети для того, щоб їх перевіряли. Тут уже мова йде про додаткову кваліфікацію прикордонників, до сьогоднішнього дня ніхто не досліджував контент на електронних носіях", - поділився враженнями від новації директор інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко.

За словами фахівця з медіаправа В\'ячеслава Якубенка, в аеропорту, вокзалі чи в поїзді просто неможливо встановити наскільки ліцензійний є той чи інший продукт. Для цього потрібна відповідна система кодів, повинен бути доступ до системи кодів самого виробника. Істотно ніяких змін при проходженні контролю митного не буде.

Та й самі прикордонні пункти треба модернізувати. А це додаткові кошти, на які європейські платники податків можуть не погодитися.

Наразі ж мандрівникам правозахисники рекомендують перед поїздкою дізнаватись, чи приєднана країна до угоди АСТА, оскільки у разі конфіскації пристрою з нелегальним контентом, компенсацію за нього ніхто не надасть.

На сьогодні норми угоди АСТА вже діють в Австралії, Південній Кореї і Мексиці.


Переглядів: 2291
Поширень: 0