Члени Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі у вівторок обговорили проблему дотримання в Інтернеті законодавства у сфері суспільної моралі. Їх цікавило, як уберегти неповнолітніх від порнографічних матеріалів, розміщених у Мережі. В результаті комісія дійшла висновку, що кращим виходом буде сформувати так званий білий список сайтів, рекомендованих для відвідування.

Таку пропозицію комісії зробив заступник голови правління "Інтернет Асоціації України" Олександр Ольшанський. Він заявив, що потрібно скласти білий список ресурсів, які будуть рекомендовані НЕК і Інтернет-провайдерами для відвідування неповнолітніми, а не забороняти сайти з небажаним вмістом. "Якщо витрачати гроші на підтримку чорного списку, це буде чорна діра. Такі сайти постійно перевідкриваються, і список їх буде безконечним", - пояснив він.

Пропозиція Ольшанського викликала інтерес членів НЕК. Комісія проголосувала за створення робочої групи, яка повинна провести відповідні консультації з міністерствами науки і освіти, юстиції, культури і туризму і зібрати їх пропозиції по формуванню білого списку сайтів, рекомендованих для відвідування неповнолітніми.

Крім того, голова НЕК Василь Костицький представив присутнім підготовлену комісією аналітичну довідку, з якої виходило, що приблизно 22% неповнолітніх час від часу відвідують сайти з "дорослим" (еротика, сцени насильства) контентом, 28%, зустрівши в Інтернеті рекламу алкоголю чи тютюну, хоч би раз пробували їх купити, а 11% намагалися придбати в Інтернеті наркотичні засоби.

17% неповнолітніх погоджуються повідомляти незнайомим особам у Мережі інформацію про себе і свою сім\'ю: місце проживання, графік роботи батьків, наявність вдома цінних речей. При цьому 76% батьків не цікавляться, які сайти відвідують їх діти.

За словами Костицького, головною проблемою є відсутність технічної можливості контролювати український сегмент Інтернету, безперешкодне поширення дитячої порнографії і матеріалів, що "пропагують культ насильства і жорстокості, ксенофобію, расову і релігійну нетерпимість".


Переглядів: 2447
Поширень: 0