У суперкомп\'ютерному центрі американського міста Сан-Дієго в штаті Каліфорнія запущено перший у світі суперкомп\'ютер, в якому немає жодного жорсткого диска.

Технічно, новий комп\'ютер складається з 68 вузлів Appro International GreenBlade з двома 4-ядерними процесорами Intel Xeon 5600 в кожному блейд-сервері. Сумарна продуктивність системи становить 5,2 терафлоп/сек. Загальний об\'єм ОЗУ складає 768 Гб. Вартість готової системи розробники не повідомляють.

Функцію пристроїв довготривалого зберігання даних тут виконують більш сучасні SSD-накопичувачі. Носії даного класу мають свої переваги і недоліки в порівнянні з класичними жорсткими дисками. Традиційно SSD застосовуються в ноутбуках, рідше - в серверах.

В Університеті Каліфорнії говорять, що основна причина вибору SSD полягає в їх більш високій швидкості читання даних, що дозволяє суперкомп\'ютеру в рази швидше отримувати вихідні відомості для аналізу. З іншого боку, використання даного виду накопичувачів значно підвищило ціну суперкомп\'ютера, визнають в університеті.

Алан Снейвлі, помічник директора компанії SDSC, що працює при університеті, говорить, що нова підсистема зберігання повністю вирішила проблему отримання великих обсягів даних.

"Дискова підсистема раніше була тут як кістка у горлі, що затримувало всі інші вузли. Тепер проблема передачі даних вирішена, реальна швидкість трансферу даних збільшилася майже у 10 разів, в порівнянні з аналогічною системою на базі жорстких дисків", - говорить він.

На відміну від жорстких дисків з магнітними пластинами всередині, SSD-накопичувачі базуються на флеш-модулях, що не мають рухомих частин і здійснюють доступ до записаним даними в 8-10 разів швидше, ніж жорсткі диски. Крім того, SSD-накопичувачі менш схильні до пошкоджень і споживають менше електроенергії. Зворотною стороною цих переваг є невисока ємність накопичувачів і їх висока ціна.

Використовувати новий суперкомп\'ютер Dash в Університеті мають намір для моделювання геологічних процесів усередині планети в різні періоди часу.


Переглядів: 2619
Поширень: 0