Тролейбус, який незабаром вийде на 4-тий або 5-тий вінницький маршрут, не відрізниш від новенького. А ще сорок днів тому він був схожий на купу іржавого металобрухту. Працівники ТТУ перебрали у ньому все, ледь не до гвинтика. Працювали практично без вихідних, напружено. Що можна було - реконструювали, інше поміняли на нове. Досі в Україні таку масштабну програму модернізації тролейбусів не реалізовували.

- Замінили зовнішню, внутрішню обшивку, - каже начальник тролейбусного депо Микола Антонюк.

- Встановили нові сидіння та інформаційну систему управління. В салоні встановлена додаткова система опалення - тобто нарікань на холод у салоні у вінничан взимку вже не буде. Технічні характеристики тролейбуса не погіршились, а от у самому салоні стало значно комфортніше. Зокрема, на середній площадці зняли кілька сидінь, аби облаштувати так званий накопичувальний пасажирський майданчик. Тобто тісняви та штовхання ліктями гарантовано буде менше.

Запчастини вінницькі транспортники отримували за тендером з Дніпропетровська, Харкова, інших регіонів. Реконструкція одного тролейбусу обійшлась у 230 тис. грн. Щонайменше протягом п\'яти років він капітального ремонту вже не потребуватиме.

- Якщо отримаємо відповідну фінансову підтримку, надалі зможемо капітально відновлювати по два-три тролейбуси в місяць, - запевняє Микола Антонюк.

Експеримент ТТУ заохочує влада міста. Адже ремонтувати техніку у цьому випадку виявилось значно вигідніше, ніж закуповувати нову.

- Оновлення тролейбусного парку - одне з дуже важливих питань, - пояснює мер Вінниці Володимир Гройсман. - Закупівля одного нового тролейбусу коштує майже 2 млн. грн. Враховуючи, що місту потрібні сто таких транспортних засобів - це 200 млн. грн. - кошти, яких у бюджеті просто немає. Отже шлях модернізації, який обрали вінницькі транспортники, абсолютно виправданий.

За оцінками, якщо ТТУ щороку ремонтуватиме 20-25 тролейбусів, за чотири роки транспортний парк буде повністю оновлений.

Ще одне нововведення - уніфікований одяг для водіїв вінницьких трамваїв, тролейбусів, маршруток. Тепер, запевняє мер, водіїв у шортах не побачиш. Ще один проект, який трамвайно-тролейбусне управління тільки-но почало реалізовувати - "Вінниціанський тролейбус".Переглядів: 8915
Поширень: 0