Концерн Поділля

На початку сесії виступив Сергій Татусяк, який офіційно заявив, що складає повноваження. Депутати прийняли його відставку. Після чого на порядок денний було поставлено питання обрання нового голови ради.

Кандидатура була одна – рухівця Сергія Свитко, якого висунула ВО «Батьківщина». Про свою підтримку цієї кандидатури заявив і вже екс-голова Татусяк.

У залі був присутній 91 депутат (всього у складі ради 132 депутатів). Керівники фракції «Єдність» Віктор Вікалюк та депутатської групи «Совість України» Валерій Коровій сьогодні вранці на прес-конференції оприлюднили заяву, яку підтримали всі 12 депутатів від «Совісті України» та 12 (з 14) депутатів від «Єдності», в якій вони оголосили про підтримку відставки Сергія Татусяка і водночас наголосили, що нові призначення у раді не повинні відбуватись шляхом кулуарних домовленостей: Майдан боровся не за зміну одних політиків на інших – люди боролись за зміну системи. Тому вони прийняли консолідоване рішення не брати участі в сесії.

Варто нагадати, що за результатами місцевих виборів 2010 року склад Вінницької обласної ради був сформований з депутатів від Партії Регіонів (62 мандати), ВО «Батьківщина» (32), партії «Єдність» (22), «Фронт змін» (9), Народної партії (4) а також по одному депутату від СПУ, УНП, УРП «Собор».

За останні тижні у раді відбулось багато змін: спочатку з’явилась депутатська група «Совість України» (куди увійшли семеро депутатів від «Фронту змін» та п’ятеро від «Єдності»), пізніше - міжфракційне об\'єднання "Народна Рада" (переважають представники «Батьківщини»), а буквально днями екс-регіонали заявили про наміри створення в облраді фракції «Вільна Вінниччина».

За мінусом 24-х депутатів від «Єдності» та «Совісті України» - виходить, що у консолідованому голосуванні за нового голову обласної ради брали участь бютівці та колишні регіонали. «За» проголосували 86 депутатів, «проти» – 4, не брав участь у голосуванні – 1.

Ще одна новина – відтепер у раді на три депутати менше: Наталя Рекута (Гетце), Тимофій Гіренко та Любов Коваленко склали депутатські мандати. Їх заяви про складання депутатських повноважень зачитав перший заступник голови облради Ігор Кревський.Переглядів: 6626
Поширень: 0

Pay.vn.ua