Сьогодні під час засідання виконкому було прийнято нову програму по підвищенню ефективності роботи органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств міста. Вона розрахована на 2014 – 2017 роки. Згідно цього документу, працівники будуть навчатися та підвищувати свою кваліфікацію, щоб задовольняти потреби громади на європейському рівні. Також программою передбачено працевлаштування студентів у міську раду, які продемонструють найкращі результати у програмі стажувань.

Вдосконалення кадрів є однією з найважливіших передумов успіху будь-якої організації. З прийняттям Стратегії «Вінниця - 2020» питання розвитку працівників міської ради та комунальних підприємств набуло особливої актуальності. Адже для задоволення потреб громади та розвитку міста представники муніципалітету повинні відповідати сучасним європейським вимогам. Нагадаємо, що у 2011 році у Вінницькій міській раді відбулась оптимізація виконавчих органів, в результаті якої чисельність працівників зменшилась на 10 %, покращилися результати щорічної оцінки та атестації

У Вінниці вже діють кілька документів, що стосуються розвитку персоналу, а сьогодні на виконкомі був прийнятий ще один – «Програма підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств міста на 2014-2017рр.». Цей документ створений, опираючись на досвід таких європейських країн як Франція, Німеччина, Англія, Польща тощо. Програма, яка тісно пов\'язана зі стратегією розвитку міста «Вінниця-2020», розроблялась на основі визначених цим документом пріоритетів.

Вона передбачає експертну оцінку структур міської ради, моніторинг роботи працівників центрів адміністративних послуг та комунальних підприємств, розробку показників ефективності роботи. Значна увага приділена реалізації студентських програм по стажуванню та працевлаштуванню кращих випускників на вакантні посади в структурні підрозділи міської ради та комунальні підприємства. Таким чином, молодь залучатимуться до роботи в муніципальних структурах. Також продовжиться наповнення та активне використання «банку кадрів» для закриття вакантних посад. Для підвищення кваліфікації працівників проводитиметься навчання.

«Серед очікуваних результатів програми – покращення конкурентоспроможності муніципалітету та комунальних підприємств за показниками задоволеності працівників, підвищенню рівня довіри громадян до професійної діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та працівників комунальних підприємств міста. А також – зменшення плинності кадрів та підвищенню рівня професійного розвитку працівників», – зазначила директор департаменту кадрової політики міської ради Тетяна Ласкавчук.

В.о. міського голови Сергій Моргунов зазначив, що не зважаючи на складну економічну ситуацію потрібно продовжувати стажування працівників як на території України, так і у містах-побратимах для того, щоб переймати передовий досвід та кращі практики. Також він зосередив увагу на важливості формування кадрового резерву.Переглядів: 3860
Поширень: 0