Сесії передували засідання постійних депутатських комісій, на яких виникали дискусії з приводу деяких питань, по завершенню яких депутати вносили свої правки та пропозиції.

На минулому засіданні сесії міської ради депутати затвердили Єдину комплексну правоохоронну програму на 2011-2014 роки в м. Вінниці, а цього разу першим питанням порядку денного був звіт про хід виконання Комплексної програми профілактики злочинності на 2006-2010 роки. Минулого року порівняно із попереднім в обласному центрі поменшало особливо тяжких злочинів та пограбувань. Також у 2010 році працівники міліції краще спрацювали по розкриттю крадіжок державної та колективної власності, а показник розкриття квартирних крадіжок зріс з 39,7% до 40,8%. За словами правоохоронців, період виходу з економічної кризи на фоні високого рівня безробіття дещо ускладнює криміногенну ситуацію в місті. Але вінницькій міліції вдається за рахунок профілактичних заходів стримувати зростання рівня злочинності і навіть досягати певної позитивної динаміки.

Одне з питань, яке викликало дискусії на депутатських комісіях, стосувалось надання пільг по орендній платі ВАТ «Укртелеком». Депутати зголосилися підтримати проект рішення за умови, що до 1 грудня поточного року «Укртелеком» забезпечить телефонним зв\'язком половину тих пільговиків, які стоять на черзі на встановлення телефонів. Якщо через місяць після прийняття цього рішення роботи по встановленню телефонів не розпочнуться, депутати будуть ініціювати прийняття рішення про відміну пільги по оренді комунального майна.

Окрім цього, депутати міської ради ухвалили нову Програму культури і мистецтв м. Вінниці, відповідно до якої життя обласного центру буде наповнюватись новими проектами та ідеями, буде створено культурну карту міста та карту фестивалів для активізації культурного туризму у місті, а на базі бібліотечної системи планується організувати інформаційний центр культури, мови та сучасного мистецтва. Програма передбачає не лише впровадження нових ідей, а й продовження вже традиційних заходів (таких як підтримка обдарованої молоді шляхом виплат стипендій та фінансування поїздок для участі у фестивалях, проведення майстер-класів для вчителів шкіл мистецтв та інше). У Програмі також передбачено графік проведення капітальних ремонтів бібліотек міста та придбання необхідного обладнання.

Нову редакцію міської програми розвитку фізичної культури та спорту в м. Вінниці на 2010-2012 роки виніс на розгляд сесії міської ради комітет по фізичній культурі та спорту. А начальник управління освіти Володимир Буняк надав депутатам інформацію про хід виконання Програми розвитку позашкільних навчальних закладів м. Вінниці на 2009 - 2012 роки.

По завершенню сесії міської ради журналісти поцікавились у міського голови Володимира Гройсмана, чи подорожчає проїзд у міському громадському транспорті. Мер Вінниці повідомив, що ТТУ зверталось до міської влади із тим, аби підняти тарифи до 1,50 грн. на проїзд у трамваї і тролейбусі та до 1,75 грн. - у автобусі. Але для того, аби це зробити, потрібно пройти відповідно процедуру, яку це підприємство на даний момент розпочало. Стосовно вартості проїзду у маршрутних таксі, то Володимир Гройсман зазначив, що відповідний підрозділ міської ради ретельно вивчить економічні обґрунтування щодо необхідності у піднятті тарифів. Окрім цього, буде здійснено комплексну перевірку дотримання додаткової угоди, яку було підписано із перевізниками перед підняттям тарифів влітку минулого року і яка стосувалась підвищення якості надання послуг в маршрутних таксі. «Ми ретельно перевіримо виконання усіх пунктів угоди, адже громада хоче не просто платити за проїзд, а хоче якісно і нормально їздити, - говорить Володимир Гройсман. - Окрім цього, у мене є інформація, що дехто, пропонує перевізникам лобіювати підвищення ціни на перевезення, збираючи з них кошти. Ми це вже проходили, коли ліквідовували стихійну торгівлю. Тому звертаю увагу кожного перевізника: нікому нічого ви не повинні сплачувати, ніяка думка не може вплинути на вартість перевезення окрім одного: скільки становить собівартість перевезення. Тому не піддавайтесь ні на які провокації. Більше того, ми будемо це прискіпливо відслідковувати».


Переглядів: 4837
Поширень: 0