Українська цукрова галузь виходить з кризового стану. У 2011 році виробництво цукру буде збільшено на 30% у порівнянні з минулим роком. Про це Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк заявив сьогодні під час наради з питань розвитку цукрової галузі та перспектив виробництва біоетанолу, що проходить у Вінницькій області.

За словами керівника Мінагрополітики, заходи, які були вжиті у минулому та поточному роках з метою виведення цукрової галузі із кризової ситуації, дозволили стабілізувати виробництво цукру. «Якщо у 2009 році цукру у нас було вироблено 1,3 млн. тонн, тобто лише 64% до потреби, в 2010 році цей показник збільшився до 1,55 млн. тонн. У 2011 році ми очікуємо валовий збір цукрових буряків понад 16 мільйонів тонн і виробництво цукру з них на рівні 2 мільйонів тонн», - повідомив Микола Присяжнюк.

Досягти таких показників вдалося завдяки ряду заходів Мінагрополітики з підтримки цукрової галузі. Зокрема, було прийнято рішення про надання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам на вирощування цукрових буряків з розрахунку 500 гривень на один гектар. За цією програмою більше тисячі сільськогосподарських підприємств отримали підтримку у сумі майже 200 мільйонів гривень.

Окрім того, було удосконалено кредитне забезпечення галузі, зокрема, через механізм здешевлення кредитів. Цукрові заводи отримали змогу взяти пільгові кредити для покриття технологічних витрат, закупівлі цукрового буряку, а також забезпечення будівництва виробничих об’єктів.

У 2011 році в Україні цукрові буряки посіяні на площі майже 550 тисяч гектарів, що на 11% більше у порівнянні з минулим роком. Окрім того, 3 лютого 2011 року був підписаний Меморандум про узгодження дій між Мінагрополітики та Національною асоціацією цукровиків, згідно з яким сторони взяли на себе взаємні зобов\'язання щодо забезпечення стабільності рівня цін на цукор та створення сприятливих умов для ефективної діяльності всіх учасників ринку цукру. «Всі ці зобов’язання сьогодні виконуються», - наголосив Микола Присяжнюк.

Як наслідок, збір цукрових буряків та виробництво цукру в Україні суттєво збільшилось. «Цього року ми виробимо цукру на 30% більше у порівнянні з минулим роком. Навіть без урахування перехідних залишків цукру це повністю забезпечить потреби внутрішнього ринку та створить експортний потенціал», - зазначив Міністр.


Переглядів: 3005
Поширень: 0