Микола Джига провів нараду з питань розвитку фермерстваМикола Джига підкреслив: позиція обласної влади однозначна – підтримка фермерів, як сільськогосподарських товаровиробників і роботодавців на селі. А тому керівник області вимагає від влади на місцях сприяти розвитку цього виду бізнесу, зокрема у виділенні землі та спрощенні процедур оформлення.

«Намітити конкретні шляхи сприяння фермерам у їх діяльності та відпрацювати стратегію поведінки органів влади у вирішенні проблемних питань» - так визначив Микола Джига мету зустрічі з представниками Асоціації фермерів і приватних землевласників.

Керівник області відзначив роль фермерських господарств у підвищенні рівня зайнятості на селі. «Принципово важливо те, що фермери забезпечують роботою сільських жителів. Щороку в фермерських господарствах працевлаштовуються 5,5 тис. Ми це дуже цінуємо», - сказав він і додав: «Тому розвиток фермерського руху – це питання не лише економічне, а й соціальне».

Голову облдержадміністрації обурюють адміністративні перепони на шляху розвитку фермерства. Так, фермери скаржились губернатору на непорозуміння з податківцями та значні тарифи за окремі довідки. Зокрема, археологічний висновок на придатність земельної ділянки для сільського господарства обходиться у 3-8 тис. грн..

Микола Джига висловив незадоволення роботою окремих служб щодо вирішення проблемних питань фермерів, а особливо, у сфері земельних відносин. Також він звернув увагу керівників контролюючих органів на неприпустимі методи роботи з підприємцями, які скаржаться на службове чванство.

Микола Джига провів нараду з питань розвитку фермерстваГолова облдержадміністрації зазначив, що за результати зустрічі буде підготовлене спеціальне доручення, яке врахує усі зауваження асоціації фермерів.

Також керівник області повідомив, що в області вперше прийнята „Програма розвитку особистих селянських та фермерських господарств на 2011-2015 роки”. І додав: «Сьогодні ми повинні підтримувати кожен росток розвитку, коли людина має бажання працювати не тільки на себе, а і на економіку. У процесі перегляду поточного обласного бюджету, ми знайдемо можливості профінансувати окремі заходи, передбачені цією Програмою.

Для довідки:

В області зареєстровано 1670 фермерських господарств.
Щорічно їх кількість зростає на 5%,
За останні 5 років кількість земельних угідь, що обробляються фермерськими господарствами збільшилась з 122 до 214 тис. га або на 75%. Валовий збір зернових та зернобобових у фермерських господарствах зріс у 2 раза.

Микола Джига провів нараду з питань розвитку фермерстваТакож на нараді з питань розвитку фермерства Микола Джига доручив, аби в районах області налагодили прямі контакти з фермерськими господарствами для забезпечення потреб бюджетних та закритих закладів овочевою, тваринницькою та іншою продукцією. «Водночас це – сприяння нашому сільськогосподарському товаровиробнику і економія бюджетних коштів» - наголосив голова облдержадміністрації.

Голова облдержадміністрації вважає за неприпустиму ситуацію, коли продукція, вирощена фермерами, скуповується окремими структурами, а потім з відповідними «накрутками» перепродується в соціальні заклади. «Є бюджетні і закриті установи, які закуповують для своїх потреб овочі, картоплю, плоди.

І тут повинна бути відкрита дорога для фермерів», - сказав він, звертаючись до голів райдержадміністрації.

Микола Джига зазначив, що влада розраховує на фермерів у реалізації програми з розвитку овочівництва. А тому поставив завдання владі на місцях винайти можливості для передачі в оренду фермерським господарствам незатребуваних сховищ, які після модернізації використовувались для зберігання овочів та плодів.


Переглядів: 3563
Поширень: 0